Krabice1

Jak odnaučit pejska tahání na procházce?

Ahoj, jak odnaučit pejska tahání na vodítku, na procházce?

Odpovědi
Drap

Dát mu stahovací obojek, pejska k levé noze. Na povel ať se rozejde a jde vedle levé nohy. Při každé snaze napnout vodítko, silně s ním škubnout. Pes musí jít u nohy s prověšeným vodítkem. Nejdůležitější je být při nácviku důsledný. Až se pes naučí, bude vědět, že když má vodítko, nesmí tahat a jít s prověšeným hezky u nohy.

autacek

Když začne tahat, trhnout vodítkem, aby mu to bylo nepříjemné a odnaučil se to.

Kepler

Jedno ze zásadních pravidel při výcvíku psa je naučit ho chodit o krok zpět až za pánem, maximálně na stejné úrovni. Pes musí vědět, kdo je vůdcem smečky. Jak toho docílit, to by musel poradit zkušenější cvičitel.

anonym

A proč mít vůbec psa na vodítku? Nauč ho běhat na „volno“. Já takhle psa naučeného mám, chodím s ním do parku, občas i na louky, všude kde se dá. Volně běhá a nikam mi neuteče, vybije si energii a máte od něj na chvíli pokoj. Je to pro psa přirozenější a lepší varianta než chodit na vodítku jako otrok. Já na vodítko beru psa pouze když je to nutné. Např. když přecházím cestu, jdu mezi lidi (do města, autobusu, atd..) nebo zkrátka v každém případě kdy musím. Já žiju v paneláku ne v domě takže vím, že i takové možnosti u sídlišt jsou. Všude jsou nějaké parky kde je volný výběh psů vyloženě povolen. Jen si musíte dát pozor na místa kde je to zakázané, za to hrozí i pokuta. Psa to jde naučit jednoduše už od štěněte ale naučíte to i dospělého psa. Nesmíte se bát že vám uteče, pes není hloupý, možná ti zkusí jednou, dostane výprask, na vodítko, a po druhé už se drží blízko vás. Mít psa na vodítku na procházkách mi příjde strašně hloupé, pokaždé když to vidím, říkám si tak, že chudák pes. Pes není otrok a potřebuje volnost. V každém případě je to vaše věc, jen že když máte psa na volno, tak se tahání bát nemusíte, je to lepší i pro jeho socializaci, když si může pohrát i s jinými psi a ne být jen uvázán. Jinak k tomu tahání, je blbost psem zaškubnout když bude tahat, tím jako byste dala pokyn k tomu aby přidal. Spíše ho musíte držet vedle sebe případně tahat za sebou. Mimochodem jsou i vodítka, která jsou přímo určená k tomu aby běhal volně, takové ty dlouhé natahovací. Nemusíte nutně držet psa u sebe a být dominantní na procházce, je to zbytečné, dominance se dá dokázat i jinak.

Lumpína

Myslím si že pejsek není vůbec vybehanej proto tahá na voditku