lenina270

jak odnaučit půlroční štěně zbytečnému štěkání?

naše půlroční štěně od počátku štěká i když nemá vůbec důvod,je vyběhané,nakrmené a sme s ním,štěká prostě bezdůvodně,co stím?
veterinář řekl že je naprosto zdravotně v pořádku
výběh má 10×10 mertů ale tam je jen dopoledne kvůli jeho bezpečnosti,procház­ku má denně,spoustu hraček…
poradte prosím
Doplňuji:
plemeno-samojed,ale na samojed klub mi prosím neodkazujte,tam sem psala jen jednou a jen pro knihu a zdá se mi že se tam jen hádají o blbostech,raději tam už nechodím…
zatím umí jen sednout si a nějak se mi povedlo špatně ho naučit že si sedá a dává pac pokaždé když něco chce a mi kolikrát nevíme ani co.
ještě prosím kdyby někdo věděl radu jak ho naučit aby přišel na zavolání nejen na velikém ale oploceném dvoře-to už umí i bez piškotu- ale i na neoplocené louce kam chodíme na procházku?

Nejlepší odpověď
chudst

A nema nekde neco, co ho ke stekani provokuje? Napriklad nas pes steka na balony (letajici – pro pasazery). Naucili jsme ho normalne nestekat, ale balony jsou jeho slabou strankou :)

Další odpovědi
ReHu

A ve kterých situacích štěká? Když něco slyší a neví co to je? Nebo se někdo vrací a je to z radosti? Nebo…
Doplňuji:
Se štěkáním nevím, když netuším nic konkrétního.
S tím přivoláním to je tak, že se dává delší vodítko a po povelu se trochu cukne.
Později se může dát vodítko delší, třeba jen šňůra.

Dobrou zkušenost mám s p. Desenským. projdi si jeho stránky, popř. mu napiš nebo zavolej.

http://www.psycho­log-psu.com/

anonym

Bude to asi jako s ditetem. Nektere je hodne , a nektere porad urvane , i kdyz mu nic nechybi. -iv-

Drap

Začít co nejdříve se základním výcvikem. Naučit psa základní povely, zvládnout příkaz štěkej a následně povel nesmíš. Jak na to vám poradí v každém kynologickém klubu.

ARIS

Nevím jakého plemene je to štěně. Ale půlročnímu bude asi teskno, pokud je v kotci a nevidí vás. Musí se naučit, že jste jej neopustili, ale že se k němu vracíte. Podle možností k němu často chodit – ale jen když zrovna neštěká. Nesmí si spojit štěkání= přijde páníček. My jsme našeho teriéra taky učili čekat. Často jsem se oblékal a odcházel z bytu a zase se vracel – žádné velké vítání. Vždyť se nic neděje. A zase odcházím a za pět minut jsem zpět … (Trvalo to několik dní než vydržel deset minut v klidu – teď je mu 15 měsíců a vydrží několik hodin) Určitě by vám nejlépe poradil někdo zkušený na kynologickém cvičišti. Doporučuji navštívit.

Doplnění:
Půlroční štěně samojeda… určitě jste si přečetli co je to za plemeno a k čemu bylo původně určeno …
Dá se rozepsat o různých metodách výcviku, ale to by bylo na dlouhé čtení … Použít pamlsky, použít hračky nebo pomocí dlouhého vodítka které tahá za sebou …
Doporučuji cvičák, klasické kynologické cvičiště kde nedělají rozdíl mezi plemeny a kde je dobrý vedoucí výcviku. Poptejte se v okolí, určitě se dopídíte kam by se dalo na několik lexcí zajet, tam vám detailně poradí se vším co potřebujete. My navštěvujeme dva cvičáky, jeden čistě na agility a jeden kde se věnují ostatním disciplínám.
Ještě k tomu štěkání – on důvod má, svůj psí, jen je třeba přijít na to co je to za důvod a jak vznikl a jak jej to odnaučit …

V.3.S.K

Vyslovit " KUŠ " a na chvíli ho chytit za tlamu,(se z hora i z dola) dělají to i feny když cítí nebezpečí aby je mladé neprozradili.Musíte byt důslední jinak tady základní pomoc .http://www.u­lozto.cz/5792707/­psi-psycholog-avi