Avatar uživatele
lenina270

jak odnaučit půlroční štěně zbytečnému štěkání?

naše půlroční štěně od počátku štěká i když nemá vůbec důvod,je vyběhané,nakrmené a sme s ním,štěká prostě bezdůvodně,co stím?
veterinář řekl že je naprosto zdravotně v pořádku
výběh má 10×10 mertů ale tam je jen dopoledne kvůli jeho bezpečnosti,procház­ku má denně,spoustu hraček…
poradte prosím
Doplňuji:
plemeno-samojed,ale na samojed klub mi prosím neodkazujte,tam sem psala jen jednou a jen pro knihu a zdá se mi že se tam jen hádají o blbostech,raději tam už nechodím…
zatím umí jen sednout si a nějak se mi povedlo špatně ho naučit že si sedá a dává pac pokaždé když něco chce a mi kolikrát nevíme ani co.
ještě prosím kdyby někdo věděl radu jak ho naučit aby přišel na zavolání nejen na velikém ale oploceném dvoře-to už umí i bez piškotu- ale i na neoplocené louce kam chodíme na procházku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? DusanOrlik, chudst před 4696 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

A nema nekde neco, co ho ke stekani provokuje? Napriklad nas pes steka na balony (letajici – pro pasazery). Naucili jsme ho normalne nestekat, ale balony jsou jeho slabou strankou :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

A ve kterých situacích štěká? Když něco slyší a neví co to je? Nebo se někdo vrací a je to z radosti? Nebo…
Doplňuji:
Se štěkáním nevím, když netuším nic konkrétního.
S tím přivoláním to je tak, že se dává delší vodítko a po povelu se trochu cukne.
Později se může dát vodítko delší, třeba jen šňůra.

Dobrou zkušenost mám s p. Desenským. projdi si jeho stránky, popř. mu napiš nebo zavolej.

http://www.psycho­log-psu.com/

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Bude to asi jako s ditetem. Nektere je hodne , a nektere porad urvane , i kdyz mu nic nechybi. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Začít co nejdříve se základním výcvikem. Naučit psa základní povely, zvládnout příkaz štěkej a následně povel nesmíš. Jak na to vám poradí v každém kynologickém klubu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ARIS

Nevím jakého plemene je to štěně. Ale půlročnímu bude asi teskno, pokud je v kotci a nevidí vás. Musí se naučit, že jste jej neopustili, ale že se k němu vracíte. Podle možností k němu často chodit – ale jen když zrovna neštěká. Nesmí si spojit štěkání= přijde páníček. My jsme našeho teriéra taky učili čekat. Často jsem se oblékal a odcházel z bytu a zase se vracel – žádné velké vítání. Vždyť se nic neděje. A zase odcházím a za pět minut jsem zpět … (Trvalo to několik dní než vydržel deset minut v klidu – teď je mu 15 měsíců a vydrží několik hodin) Určitě by vám nejlépe poradil někdo zkušený na kynologickém cvičišti. Doporučuji navštívit.

Doplnění:
Půlroční štěně samojeda… určitě jste si přečetli co je to za plemeno a k čemu bylo původně určeno …
Dá se rozepsat o různých metodách výcviku, ale to by bylo na dlouhé čtení … Použít pamlsky, použít hračky nebo pomocí dlouhého vodítka které tahá za sebou …
Doporučuji cvičák, klasické kynologické cvičiště kde nedělají rozdíl mezi plemeny a kde je dobrý vedoucí výcviku. Poptejte se v okolí, určitě se dopídíte kam by se dalo na několik lexcí zajet, tam vám detailně poradí se vším co potřebujete. My navštěvujeme dva cvičáky, jeden čistě na agility a jeden kde se věnují ostatním disciplínám.
Ještě k tomu štěkání – on důvod má, svůj psí, jen je třeba přijít na to co je to za důvod a jak vznikl a jak jej to odnaučit …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
V.3.S.K

Vyslovit " KUŠ " a na chvíli ho chytit za tlamu,(se z hora i z dola) dělají to i feny když cítí nebezpečí aby je mladé neprozradili.Musíte byt důslední jinak tady základní pomoc .http://www.u­lozto.cz/5792707/­psi-psycholog-avi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek