Paty.D

Můj pes nechce chodit na procházky

Když chci jít se svým psem na procházku, jen jak vemu vodítko začne jančit, skákat na dveře a už se nemůže dočkat. Nemůžu s ním chodit po ulici, protože když někoho vidí začně utíkat a bát se. Tak s ním chodím jenom do lesa. Ujedeme kousek a vždy na jendom místě se zastaví a nechce jít dál a přitom tam nikdo není. Ikdyž ho tahám a obracím do předu ujde 2 kroky a zase se vrací. Občas se mi to s ním povede přejít, ale poslední dobou moc ne. Zkoušela jsem to i jinými cestami a nic. Nemáte někdo nějaké zkušenosti?

Nejlepší odpověď
anonym

Mám problém opačný,jen dorazíme domů,za chvíli už maže k vodítku a chtěl by zase ven.Miluje procházky,není třeba ten váš jen líný?Zkuste s ním každý den popojít o kus dál,tam ho odmněňte pamlskem,on si to bude pamatovat,mají většího fištróna než my lidi.

Další odpovědi
kapka

Bohužel nepíšete jak je pes starý a zda ho máte od štěněte nebo je to třeba nalezenec z útulku.
Zdá se, že ve Vás nemá příliš velkou důvěru, když mu nedodá jistotu ani Vaše přítomnost.
Jsou samozřejmě i velmi bázliví psi, ale pod správným a sebevědomým vedením dokáží velmi dobře fungovat.
Píšete, že s ním nemůžete mezi lidi, ale Vy s ním mezi ty lidi naopak musíte. Nejlépe do centra města. Musí si zvykat na spoustu rušivých podnětů. Občas někde jen tak bouchnout do popelnice a při tom dělat, že se nic neděje. Psa mít na vodítku, aby neutekl, ale jinak nereagovat, prostě jít dál. Neutěšovat, nechlácholit, neodměňovat. Dejte mu najevo, že je to naprosto normální situace, na kterou není důvod reagovat panikou.
Jak je pes velký, že ho nemůžete přimět projít nějaké místo v lese? Měl byste si trvat na svém a pokaždé místo projít, nejlépe několikrát tam a zpět. Vše v klidu, trpělivě, ale důsledně.
Klidně mi za čas napište, jak se daří.

Miroslavst

Rovněž opačný problém. Náš Kryšpín se naučil chodit na procházky a pokaždé čeká. Jak vidí vodítko, tak se může zbláznit a je nachystanej.
http://img.na­dapenny.com/t20/110­37/nadap061953521­130230.jpg

jaris96

Pokud teda chodíte do lesa a pokud se zastavuje pořád přibližně na stejném místě může být v té části lesa něco na co může váš pes být háklivý nebo alergický. Může tam být vzhozený nějaký odpadek který tam může být dost dlouho a váš pes to může cítit a vy ne proto třeba nechce jít dál.

Neonka

Já bych řekla, že Váš pejsek se na vycházky těší, ale venku z nějakého důvodu se cítí nejistý a bázlivý.
Zkusila bych ho postupně zvykat na místa, kde se cítí trochu bezpečněji, někde, kde je klid, asi bych mu dala možnost spíš se vydat do přírody.
Klidně si v hezkém počasí někde v parku nebo v lese sedněte na lavičku, ať se pejsek sám začne s okolím seznamovat a prozkoumávat ho.

Jahoda

A co odvést jeho pozornost? Házejte mu klacíky, hopsejte s ním,… Prostě s ním v tom lese blbněte. Doma mu dojde, že přežil první den, pak přežije druhý, třetí, no a za pár dní se Vám do toho lesíka rozběhne sám :)

Hodně štěstí! :)

hanny 2

Váš pejsek má evidentně z něčeho strach.Možná zažil v minulosti něco špatného a má to spojené s tím lesem.Asi se bojí i lidí,neublížil mu někdo?

lindicka4478

A vy se tomu pejskovi divíte? Vždyť ho na procházku bereme teď snad 11× denně. Chudák je z toho taky vedle proč je pořád na vodítku. Přijde mi, že ti psi musí být hrozně zmatení. Důležité ale je, že my jako lidé se cítím fit. U nás doma se snažíme udržovat v kondici a psychické pohodě díky https://imuni­ty2go.cz/produk­t/harmonelo-probio/