PANÁD

Jak odnaučit psa toulání?

Jack-russel- stáří 4 měsíce. Má velkou zahradu ale jak jse někdo okolo tak je u něj a odchází s nim pryč. Plot zabezpečit moc nelze- 300 metrů plotu.
Jak jej odmaučit opouštět zahradu. U dvou dřívějšícj psů jdsme problém neměli- „nevystrčili přes plot čumák“
Nebo to přejde až dospěje?
Děkuji

Nejlepší odpověď
zjentek

pomalu v něm probouzej vztah, buď jeho smečkou. Mám fenku a ta „beze mě“ prostě nejde ..nikam

Další odpovědi
anonym

Řekni někomu cizímu, aby si vzal do ruky proutek a až se za ním pes pustí, tak ho prostě flákne tím proutkem, nebo si dejte elektrický drát. Tohle plemeno máme taky, je to těžký oříšek, potřebuje hodně pohybu, hodně, hodně a pak unavený lehne a dá pokoj.
Pak ještě může třeba do kotce, kam pes prostě patří, když máte rodinný dům.
Viděl jsi už tohodle psa vyšilovat? Umí přeskočit hodně vysoký plot. Náš mi skočí do výše hrudníku z místa a když běží, umí se odsrčit tak moc, že plot není překážkou. Zabav ho, dej mu kost, hračky, věnuj se mu, choď s ním ven, zahrada psovi nestačí, za chvíli ji zná, jak svý boty a nebaví ho to tam. Jak jednou uteče a dobrodružství najde jinde, těžko ho můžeš odnaučovat. Hlavně, aby neutíkal do lesa, tak by mohl nadělat hodně škody.

Drap

Zavřít psa na zahradu, ať je jak chce velká je málo. Musíš se mu věnovat a chodit s ním na delší procházky. Po čase, až si vytvoří pouto k rodině a domu, tak toho zanechá, nebo alespoň omezí.

ponovotny

jak říkají tady všichni. Když jednou začne zdrhat, tak je to „zdrhač“. Recept je v tom co říká zjentek a naznačuje Drap a to je, že si s ním musíte dát práci a udělat z něj „závisláka“, nebo mu alespoň věnovat maximum pro nějaké psí vyžití. I když však bude závislák tak v případě, že u toho nebudete, bude v toulání pokračovat a proto je rozumné uvažovat o kotci. S tím aby ho flákal někdo cizí neslouhlasím (sice jsou i takové metody, ale tam jde o to aby se pes nebál a útočil na útok), než kýžený výsledek by vás spíše potkalo, že by vám pes vyrostl v psa „bázlivého“ nebo v „agresivního“ (to podle jeho nátury) a zdrhal by vám stejně, akorát by u toho mohl někoho kousnout. Když tomu dáte práci a čas výsledky se dostaví.
Doplňuji:
ještě mě napadlo – ptáte se na toulání, ale detalině popisujete to že s někým odchází. Tam platí to samé co jsem řekl, tedy pracovat se psem, věnovat mu čas. Navíc dávat dobrý pozor když od vás někdo odchází (možná i když jde někdo kolem a pokud pes udělá krok směrem k odcházení, ihned okřiknout a dát najevo „tudy ne“. Pokud by šlo o to, že zatím jen neví kdo je jeho páníček tak je to pro vás lepší v tom, že to ještě nemusí být „zdrhač“