Avatar uživatele
Barča99

Štěně se ohání(kouše) a vrčí na paničku

Ahoj všem, chtěla bych poprosit o radu. Mám tří měsíční rotvajlerku a začala se ohánět po rukách. Když je rozdováděná začne ruce kousat když jí chci pohladit a vrčet nebo spíš bručet :D nikdy jsme jí rukou netrestali a nedokáže pochopit, že se to nedělá. Jestli jí to zůstane do dospělosti tak o ruce nejspíš přijdu. Je jen hravá a nebo to jsou známky agresivity? Máte někdo podobné zkušenosti? Předem moc děkuju za odpovědi :) B.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 4082 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Tříměsíční rotvajlerka je prostě „nevycválaný spratek“. Není to projev agresivity, ale jak píšeš, že se takhle projevuje když je rozdováděná, tak neposlouchej poučky
o tom, že rukou se netrestá a jednu jí hned třepni. I dětští psychologové uznávají,
že jedno dobře a včas použité plácnutí je spolehlivější a účinější než jakýkoliv pozdější trest nebo vysvětlování a nikoho ještě na psychickém zdraví neohrozilo. Pes je zvyklý i od své psí matky přijímat tresty tlamou, ale zároveň i projevy lásky, když štěně fena olizuje a opečovává. Nemusíš se bát, že se vaše štěně začne ruky bát, rukou mu dáváš pamlsky, krmíš ho, hladíš i potrestáš . Chňapání po rukou se musí odnaučit co nejrychleji a ve výchově takového plemene musíte být důrazní
a důslední.
Doplňuji:
ad SickBreed: Já psům nerozumím už více než padesát let, ale stále se učím. Desítky psů různých plemen jsem vychovala a vycvičila, stovky odchovala , ale nikdy jsem netvrdila, že už mám „hotovo“ a vím všechno. V posledních dvaceti letech se chov psů stal natolik rozšířeným fenoménem a po mnoha stránkách výhodným ekonomickým odvětvím, že tato oblast přitáhla k sobě mnoho „odborníků“ z nichž mnohým chybí praxe i teorie a hlavně pokora. Tato poradna není odborný portál, ale slouží k pokud možno rychlé pomoci nebo navigaci tazatelů. Erudici odpovídajících a kvalitu odpovědí mohou posoudit hlavně ti, kteří se ptají a odpověď jim nějakým způsobem pomohla vyřešit jejich problém nebo se orientovat v dané problematice.

Upravil/a: anonym

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Je to zřejmě stále ještě hravost. štěňata velice špatně odhadují síli stisku, a jejich špičaté zoubky jsou cítit. Je nejvyší čas formou hry štěně učit a vychovávat, Buď za pomocí hračky, nebo pamlsku, začít základními povely poslušnosti, všetně " nesmíš "

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
SickBreed

V prvé řadě nevěř rádoby chytrákům kteří psům vůbec nerozumí (Bohemica budiž příkladem).

Teď k otázce – rotík je „vokální“ plemeno a téměř každý se při hře projevuje hlasitým vrčením, někdy i docela hrozivým pro pohled nezkušeného chovatele Třeba zde – http://www.you­tube.com/watch?v=M8l8s8M­KGoo Na pohled agrese (dominantní) a u jiných plemen dost možná i projev agrese, nicméně u rotíka projev naprosto normální, pouze dává najevo vzrušení ze hry, asi jako jezevčík když se s nim přetahuješ o hadr – akorát to nevypadá tak děsivě. Co se o kousání do rukou týče, tak je to základem hry každého psího mláděte bez rozdílu plemen…hrajou si tak štěňata mezi sebou, s matkou, s cízím psem…s kýmkoli. To do jaké míry (a ta míra by měla končit s jakýmkoli náznakem nepohodlí) si to necháte líbit je na vás. Chápu že dětští psychologové nebo Bohemica to asi vidí jinak, nicméně hrubě nedoporučuji vztáhnout na vašeho psa ruku…doporučená výchova u plemene rottweiler má být naprosto neústupná a neustálá, ale také jemná a vybudovaná skrze přátelství a odměnu, nikoli trest. Takže pokud se vám něco nelíbí, dát to jasně najevo přísným (ale ne afektovaným) okřiknutím a v tomto konkrétním případě okamžitě ukončit hru. V jiném případě riskujete to, že se na váš pes v dospělosti obrátí a to při jeho váze a síle určitě nechcete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Budu se opakovat : jednoduchá rada : zachovejte se tak jak by se zachoval jiný psí jedinec pokud by mu bylo nepříjemné ono kousnutí -prostě by dostal za vyučenou.Pokud napoprvý nefyzické napomenutí nepostačí(a já silně pochybuju,že u štěněte to vůbec nějak pomůže) tak musí přijít na řadu krom ústního fyzické.I štěně musí znát hranice,a to co nejdříve.pokud to udělá,tak ho okřikněte a např. štípněte nebo pleskněte(samoz­řejmě úměrně k velikosti psa).Psovi to neublíží a zároveň si to zapamatuje.Pa­matujte,že VY jste vůdce smečky a VY rozhodujete co se smí a co se nesmí.Jasněže fyzicky napomenout roztomilé štěně je někdy těžké,ale nedá se nic dělat pokud nechcete s ním mít v budoucnu těžké problémy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek