adelajda

jak vychovat štěně

dostala sem v sobotu 2 měsíčního psa fenku rasa shih-thu jméno dášenka
ale nechce být v ophrádce a ani nechce poslouchat co mám dělát prosím

Nejlepší odpověď
anonym

Adelajda! Už jsme si to vysvětlovaly- plemeno se jmenuje shih-tzu. Nechápu, proč sis ho pořizovala když ho máš zavřené v ohrádce. Tím ho nevychováš! Malé štěně poslouchat nebude, musíš ho vychovávat a na to tady návod nehledej. Neztrácej tedy čas a nastuduj si odbornou literaturu. To jsi ostatně měla udělat ještě před tím, než sis štěně pořídila.

Další odpovědi
Conchus

Kup si nějakou knížku „Jak vychovávat psa“. Jsou velmi dobré a pak to probíraj s pejskaři na procházkách. Dá se při tom ulovit i nějakej mužskej.

Lucijej

I poslouchat ho musíš naučit, máš ho zatím čtyři dny, nemůžeš po něm chtít zázraky.
Jak řekl Conchus, pořiď si na toto téma knížku, mají je i v knihovnách a prostuduj si ji.
Chce to důslednost a trpělivost.

Týnuš

Hodně trpělivosti a třeba i nějaké rady od kynologů nebo cvičitelů a nějakou tu knížku a třeba docházet do psí školky.
PS:Je to jen na tobě jak budeš chtít mít vychovaného psa

samicek333

Pes rasy shi-thu neexistuje! To už myslím bylo i v minulých odpovědích, je to shi-tzu!
Asi bude má otázka znít hloupě ale: Vy máte psa zavřeného v ohrádce? Takhle malou rasu, která se vejde do kapsy a ještě k tomu štěně? No, třeba to někdo dělá, ale pro mě to zní divně…

Náš pes, když byl ještě štěně, byl velmi divoký. To mu vydrželo do dnes a to mu budou tři (opravdu divoký, až se ve psí škole divili). Zabraly na něj jedině pamlsky a nějaké pískací hračky. Stačilo ho unavit. Většinou se nám ho podařilo tak unavit, že když číhal na hračku a chtěl zaútočit, prostě mu spadla hlava a on usnul. Zkus jí taky takhle unavit, potom bude v klidu.