Domka

Vaše nej psí plemeno (možnosti)

  1. Svatobernarský pes
  2. Catahoula
  3. Kanadský retrívr
  4. Irský vlkodav
  5. Výmarský ohař krátkosrstý
  6. Německá doga
  7. Bulteriér
  8. Čínský chocholatý pes

Nejlepší odpověď
monkey

co se týče možností tak vlkodav-mírný a klidný pes který je nad věcí…pár jsem jich už zažil a obdivuju je za tu mírnost a rozvahu......­.............­..............
plemeno které však preferuji je samojed.jednak proto že jsem jej měl a tím vím o čem mluvím.toto plemeno reaguje velice dobře na intonaci hlasu,není potřeba fyzického trestu,tím si odepřete vůdčí postavení na pořád.je to velmi dobrý společník a je výborný k dětem,udělal jsem s ním i canisterapeutické zkoušky.
inteligentní je také dost.když s ním máte velice dobrý vztah dokáže vypozorovat dle vaší mimiky co od něj žádáte a navíc i vy poznáte co potřebuje on…nevýhody?dlouhá srst a její vylínávání,na zimu totiž nabírá srst zimní.jemná podsada se dostane v bytě všude.srst také potřebuje péči,vyčesávání alespoň jednou za dva dny.
co do povahy jsem lepšího psa neměl a byli jsme opravdoví přátelé,nebyl to jenom pes…

Další odpovědi
bobánek

Výmarský ohař.U štěnat mě fascinují modré oči.A je dobrý společník.

mojitek

Svycarsky mastif,Catahou­la,Novoskotsky kachny lakajici retriever a vymarak(oba druhy)
Doplňuji:
kapka : prosimvas ,vy to tady podavate jako kdybych psy mlatil nebo co.Nikdy jsem nic takoveho netvrdil.Vycvicil a prevychoval jsem uz „nekolik“ psu ruznych ras a obeslo se to bez nejakeho biti nebo co mi to tady podsouvate.Ale ke kazdemu psimu jedinci se samozrejme musi pristupovat individualne.Je li jedinec zcela zdegenerovany diky „predesle vychove“ a napada např.deti,proste cokoliv co uvidi tak mu domluva" prosimte,nedelej to" zcela urcite nepostaci.Ale u normalniho jedince ktery např jen „loudi zradlo“ termin „dat mu co proto“ neznamena zbiti.Prectete si znova me prispevky nez zase nejaky váš blabol pustite na verejnost

kacerka

ani jedno

kapka

Z uvedených plemen mi nezbývá než vybrat bulteriéra /anglického/, jelikož jsem před lety jednoho vyvdala. Dnes už máme druhého. Sama bych si ho nepořídila, ale, když z něj má manžel radost, tak budiž. 🙂 Je to stručně řečeno trotl, prostě takovej šašek, se specifickou utajenou inteligencí. 🙂 Je moc hodný, neagresivní. Neustále běhá jako tank po bytě a hledá něco k jídlu. 🙂
Já jsem věrná středním kníračům. Už vím, jak na ně /hlavou, ne trestáním/, takže s jejich údajnou tvrdohlavostí nemám problém.

Monkey mi udělal radost, tou větou, že se samojed nesmí bít, protože by se člověk okamžitě shodil z vůdčího postavení. Ono to totiž všeobecně platí o všech psech, jen to na některá plemena nemá tak fatální následky.
Mojitek tady na Odpovědích.cz vesele radí dávno překonaná klišé o nutnosti dávat psům co proto, aby si člověk udržel vůdčí postavení. To jsou rady alá doktorka Žertová, postrach, případně terč posměchu všech rozumných kynologů. Bohužel tomu spousta lidí věří.