Domka

Jaký pes je vhodný na tůry?

Sportovní větší plemeno psa, krátkosrstý

Nejlepší odpověď
www

Ano, větší plemeno, ne s krátkýma nohama, ale hlavně poslušný a vycvičený!

Další odpovědi
Deli

Třeba sibiřský husky, měli jsme ho. Výdrž obrovská, jinak nenáročný pes. Jen když zavětřil „divočinu“, zmizel a nešel přivolat. Prý to mají v genech 🙂

picnimok

..samozřejmě z plemene loveckých psů..to už potom záleží..

anonym

Kdyz bude trenovany , tak snad kazdy. Je to jako u cloveka. Nekdo " vybehne " na kopec a ma z toho dobry pocit … nekdo vyleze po 4 a ma z toho tyden " blby " pocit. Necham vas hadat , do jake skupinky patrim ja. 🙂 -iv-
P.S. rada bych napsala labrador. Ale protoze synove vzali nasi labradorku jednou jen do 7 km vzdalene vesnice …a nazpatek ji nesli , tak nenapisi. 🙂 -iv – ( je to vazne v tom trenovani ) .

ARIS

Může to být labrador,(známá jej má a chodí s ním bez potíží desetikilometrové pochody) krátkosrstá kolie, erdelteriér …
Výběr bohatý, záleží na jaké tůry a jestli i v zimě a jak bude o něj postaráno když se zrovna na tůry nepůjde.

Ella

jakýkoliv, kromě vyloženě těch „polštářových“, když s pejskem chodíte pravidelně na procházky, zvládne i túru, pokud není extra lenoch, takoví se taky najdou.
Máš Hovawart hooodně dlouhé procházky lesem zbožňoval…

led

Pes turista, nezáleží na rase, každý pes sa rád prebehne…Dôležité je aby poslúchal a neutiekol, kam sa mu zachce..

Pes domased nie je vhodný na túry. Poznáte ho podľa neustáleho polihovania aj na prechádzke.

Janichkah

Po tom co přesně popisujete, potřebujete ridgebacka. dělám s mojima dvěma ridgebackama dogtrecking a je to super!!!!! Sportovní plemeno s vyrovnanou a rozvážnou povahou :)

samicek333

Dobrý den, myslím, že by se vám hodil ridgeback, nějaký retrívr – jakýkoliv – všechno jsou silní sportovní psi, ale nejvíce asi chesapeake bay retrívr, český strakatý pes – znám jednu fenu tohoto plemene, je krátkosrstá, velmi aktivní a vytrvalá, výmarský nebo maďarský ohař – také jsou to bezproblémoví vytrvalí psi, dále také border kolie, ale ta má srst delší, stejně tak německý ovčák, nebo československý vlčák…je jich hodně, tohle nejsou ani zdaleka všichni :) Projděte si nějakou encyklopedii, doporučuji celysvet.cz , hafici.cz , ale nejlepší je asi cs.cokl.cz , tam když najedete na pelemna, máte tzam na výběr podle srsti, výšky a jiných podmínek pro výběr plemene

Tomaash.cz

Jak píše Led a Ella – jednodužší je některé vyloučit: pekinéz, bošonek jiní „gaučáci“, kteří jsou na světe pro něco jiného. Vyluč buldoka, bernardýna, dogu, rottwailera a pod. – tězcí psi – neudýchají to a trpí kloubně. Lovečští psi jsou v poho – ohaři, retrívři adt.- podmínkou je bezvadný výcvik, aby jsi po spatření zajíce nehledala psa dva dny… 🙂. Možností je asi 70. Osobní zkušenost:
žena s malou, 8letou kníračkou ujde 50 km. Pak se den nehýbe (žena ) 🙂, fenka běhá večer po zahradě a hlídá. Prostě 5 kg pes, nenáročná, poslušná, bystrá, vytrvalá, přirozeně ostrá … Pohoda do rodiny i k baráku 😉