Domka

Vhodné psí plemeno

Chtěla jsem se zeptat, Mám malé miminko 6 měsíční žiji v rodiném domě s velkou zahradou a chtěla bych si pořídit velké psí plemeno.Jsme dost aktivní rodina tak potřebujeme aktivního psa nejlépe s krátkou srstí.DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ
Doplňuji:
Zkušenosti se psi mám měla jsem kanárskou dogu.Jezdíme i s mimčem na bruslách s kočárkem

Nejlepší odpověď
mojitek

Dle toho co pisete tak jeste nemate se psy zadne zkusennosti,mate male mimco ,navic chcete hned velke plemeno?No nevim jestli jednate rozume..
Co se tyce velkych plemen s kratsi srsti-kdyz uz-tak treba velky svycarsky salasnicky pes. Ale tady jde spis o to jak psa vychovate,pokud udelate chyby ve vychove,tak muzete mit problem s jakymkoliv plemenem.Pokud vychovate dobre,tak neni problem ani pitbull apod.Tak si to rozmyslete nez k decku nejakeho psa poridite
Doplňuji:
Pressa Canario?Krasnej pes,ale toho k mimcu asi nechcete,jinak byste se neptala,ze?

Další odpovědi
kropitko

Nebudu vám rozmlouvat velkého psa s krátkou srstí,určitě znáte všechny nevýhody.
Mám dva voříšky,,,cena nevyčíslitelná..
Z manželem jsme se dohodli,že si pořídíme časem ještě jednoho pejska a rozhodli jsme se pro Border kolii:Psi z rodu border kolie jsou nesmírně inteligentní, učenlivý a pracovití. Je to také značně odvážné plemeno, ovšem se sklonem velice silně citově přilnout ke svému pánovi. Je-li tomu border kolie zvykána odmalička, snadno se sžije s dalšími domácími zvířaty. Rovněž její vztah k dětem je dobrý, ovšem pod podmínkou, že border kolii dokážete zajistit dostatek pohybu a činnosti. Je to otužilý pes, kterého je možné celoročně chovat venku v kotci.

Něco víc zde: http://border-kolie.hafici.cz/

dagry

Mojitek to napsal velice výstižně. Ale pokud jste sportovně založení a chcete aktivního psa, tak to jsou jednoznačně ohaři. Já mám ESP (evropský saňový pes) a to je úžasný tahoun vhodný na dog treking a jiné aktivity. Dítě dáte do krosny na záda, psa zapřáhnete vodítkem k opasku a máte o pohodlnou chůzi vystaráno. Já jsem teď pesanovi koupila úžasný postroj, který ho nikde neškrtí a vycházky do přírody jsou bezproblémové. A postavově nejsu žádné párátko a pes mě bez problému vytáhne do kopce. Ale jinak jsou ohaři dost tvrdohlaví a v začátku potřebují pevnou ruku a disciplinu. Hodně štěstí při výběru.

aramah

Píšete že zkušenosti se psi máte, tak mi uniká co chcete vědět.Pokud vám jde o plemeno jste již též rozhodnutí.Tak hodně zdaru.

ReHu

Můžete zkusit Apenzelského salašnického.
Je skvělý do rodiny s dětmi, ale není moc velký.
Doga je velká, zlá nebývá, MOOOC záleží na výchově a má i krátkou srst. Nutno ale pododtknout, že velcí psi často trpívají nemocemi z přetížení kloubů či páteře.

Janichkah

Rozhodně Rhodéského ridgebacka. měla jsem už hodně psů různých ras ale teď mám 3 ridgebacky a už bych neměnila, jiného psa už nechci. S ohaři musíte denně nalítat spousty kilometrů, na to s miminkem nebude tolik času. Ridgeback je pracant ale když sem tam nebudete mít čas na dlouhou prochajdu tak se nezblázní a nebude nešťastný a nevybouřený jako ohař. psi s huňatou srstí bych buď vámi nevolila, leze z nich neustále podsada (počítám s tím že pejsek nebude jen na zahradě ale i doma) dělají binec v domě chlupama a venkovní chlupáčci, přiznejme si, trochu smrdí. Ridgeback je perfektní rodinný pejsek ale zároveň budí respekt před nezvanými hosty. Toto africké plemeno se v africe používá jako policejní pes i jako slepecký. jestli se pro něj rozhodnete, doporučuji papírového psa s rodičemi dobrých povah.

Gwen

Poměrně velký, ale velice milý a laskavý pes – a přitom aktivní – je výmarský ohař. Ale dost rád loví slepice … Trochu menší, ale s úžasnou povahou, je maďarský ohař – viszla (čti vyžla), také není tak choulostivý jako výmarák. A k dětem se nejvíc hodí labrador – neboli labradorský retriever. To jsou psi s největším srdcem pro lidi a zvlášť pro děti. Ale jak velmi aktivní můžete být s šestiměsíčním miminkem? Také bych se přikláněla k tomu, abyste počkali, až děcku budou alespon dva nebo tři roky.

kikinka2210

určitě jorkšírek hodí se do rodiny s dětmy

bubukaa

nejlepší jsou kříženci ale pokud by jste trvala na čistokrevném tak asi retrívr či labrador
bratranec má bernského salašnického
je to hodné plemeno ale chce si hrát svalí i dospělého natoš mimčo

sara10

Určitě dobrman,je aktivní a když jsi ho vychováte tak bude hlídat i mimčo:)