Avatar uživatele
Kepler

Kterou rasu psa byste si pořídili a proč?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Ametyst, Marty Koller, Disraeli před 782 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Odpoveď byla označena jako užitečná

Border kolii. Je chytrá, rychle se učí, a vedle ní se člověk se udržuje ve fyzické kondici, někdy až moc.:-)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Marty Koller

Dobrej je Americký Stafordšírský teriér umí dobře bránit, a je moc laskavý.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Smack

Jezevčík… Hravý klidný neagresivni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Zlatý retrívr, labrador, husky, vlčák/ovčák (pravděpodobně českoslvoneský vlčák), bígl, kolie, salašnický, možná rotvajler a nějakého voříška (ale těch je hrozně velká spousta druhů – takže asi střední velikost, prostě míšenec a hlava/čumák jako labrador nebo míšený boxer – boxera samotného ne, ale jako míšence jo, když je hezký) a NĚKTERÉ teriéry.
Asi nějakého toho retrívra (nebo salašnického), zlatého nejlíp. Protože se mi tihle prostě líbí.
A ještě kangal se mi docela líbí i další pastevečtí jako šarplaninec. Bernardýn by taky nebyl špatný, ale hrozně slintá a už jen kvůli tomu bycho ho nechtěl.

Nemám rád ty uslintané, s placatým čumákem, buldoky, bullteriéry, „smetáky“, chrty (a další podobné vychrtlé), uštěkané malé smrady typu čivava (obzvlášť ty podbné s písklavým hlasem) a vůbec ty degenrované, menší než kočky a podobně.
Ale ostatně je mi to jedno, vlasnosti mají různé (a ti menší jsou kolikrát největší potvory) a jediný problém mám s těmi psy, co nejsou vychovaní bez ohledu na rasu… čili většina, protože co si budem. Vychovaného psa má málokdo, většina neposlouchá, je uštěkaná, agresivní (minimálně za plotem) a podobně. Některé ty větší rasy jsou vklidu alespoň v tom ohledu, že jsou docela slušní i bez zvlášního vychování a výcviku.
Raději mám ale kočky, včetně kočičákovitých šelem. Letos nebo příští rok si budu pořizovat rysa, karakala, ocelota a servala. A možná savanovou a bengálskou kočku.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Kavalír king charles španěl je podle mě dobré plemeno, protože je to vznešená psí rasa a kavalírům nevadí být dlouho doma, má rád procházky a jsou to velcí optimisté.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Zrovna uvažuji o irským setrovi. Proč? Je jako já, věčné děcko. Budeme mít spolu hodně společného. (;

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Asi úplně jedno. Měl jsem Lišku, křížence border kolie a staforda. Myslel sem, že zase nějakou borderku pořídím… Tak mám fenku Groenendala a nic mě nemůže překvapit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

Německý ovčák, je to velký pes, žádná hračka do kabelky. Umí se dobře vycvičit, proto jej používají různé jednotky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

Nejlepší jsou kříženci. Nejsou zatíženi šlechtěním.

Avatar uživatele
Lgee

Žádného otroka nechci

Avatar uživatele
Disraeli

A spíš Šarplaninský pastevecký pes, než kangal. Nebo rumunský karpatský ovčák, leonberger, krašský ovčák a další

Avatar uživatele
Ametyst

Smack: někdy tvrdohlavý.

Avatar uživatele
zjentek

Koller 🤦‍♂️ umí dobře bránit a je moc laskavý… to vyznělo jak já na bráchu brácha na mě.

Avatar uživatele
zjentek

Smack jezevčík je teda PĚKNEJ AGRESOR!

Nový příspěvek