Avatar uživatele
teracora

Psi s PP, nebo bez? A proč?

Chtěla bych dodat, že já jsem zcela pro psy s PP, ale nechápu proč, nebo jaké argumenty mají ti, co podporují množitele psů bez PP.
Doplňuji:
Průkaz původu je váš „záruční list“ třeba jen na to, fenka už se dořila 12 roků :) Pračku baste si koupila bez Záručáku? ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4551 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Me jde osobne o pejska , ne o papiry. Kdyz nekdo nechce chodit s pejskem na vystavy , neni to jeho konicek , tak mu jsou papiry v supliku k nicemu.
Ja mam fenku Labradora , sice take s papirama , ale to proto, ze kdyz jsem si chtela pred 12 lety Labradorku poridit , nasla jsem jen s pap.
A ty mam prave uz tech 12 let v supliku. 🙂

  • iv-

Doplňuji:
Po doplneni : Zacinam se o vas bat. Aby vy jste se vubec vdala, bez " zarucaku ". Nebo to je nas rodny list ? Ten ale dostane kazdy z nas. I ja .. a to jsem takovy maly " Vorisek ". -iv-

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ella

nezáleží mi na nějakém cáru papíru, důležitý je ten pejsek. Ze všech psů co jsme kdy měli byli všichni voříšci a to jim vůbec neubíralo na důležitosti, patřili k mám stejně jako kdyby měli rodokmen až bůhví odkud. Jenom jednoho psa jsme měli s PP, byl to Howavart, nádherný pes, jeho rodiče byli samozřejmě výstavní, čistokrevní každým coulem, ale k čemu to? Byl to pes jako každý jiný, akorát se on i jeho sourozenci prodávali za velký prachy, to je všechno…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Pokud někdo chce psy chovat, vystavovat a věnovat se tomu, ať si prosazuje PP.

Já jsem měla sibiřského husky s PP – tenkrát jich bylo v ČR pár. Pak jsem měla voříška z útulku a teď mám bezpapírovou zlatou retrívřici.
Je mi úplně jedno, zda pes PP má či ne, důležitá je povaha!
A přiznám, že na papírového retrívra bych tenkrát neměla dost peněz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Nemyslím, že koupě psa a pračky je to samé…

Pes bez PP se může dožít klidně i vyššího věku, než pes s PP, myslím, že nejvíce se dožívají dokonce kříženci. Pes s PP je dražší než bez PP. Pokud to ale berete tak, že pokud byste na psovi něco našla a pak byste si ho vyměnila, potom je asi PP dobrý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Pes patří k baráku a ne na výstavy, toť můj názor.
Měli jsme fenku sibiřského haskyho bez papírů a byl to pro mě ten nejúžasnější pes. Nepotřebuju kus papíru, který později ztratím, nebo stejně nevyužiju. Důležitější je pro mě charakter psa, mluvím o opravdovém psovi, nikoliv kousku, se kterým se budu bát pomalu jít i na ulici, jak moc je čistokrevný.

Neberte to nijak osobně, ale já spíš nechápu, jak někdo může rozlišovat psy jen kvůli průkazu původu.
Doplňuji:
Pokud psa přirovnávate k pračce bez záručního listu, tak mi opravdu došly slova. Známému se pes dožil dvaceti let a PP na to nepotřeboval. Bohužel je smutné, že někdo bere psy bez PP jako bezcenné věci..

Upravil/a: WeeBear

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Koupit psa s PP znamená větší šance na to,že bude mít později-povahu/velikos­t,prostě bude splňovat standard té rasy.Ale bohužel PP vám nezaručí 100% standard plemene.Bohužel znám takové případy,že i s PP můžete koupit „nestandard“. Nejlepší je si ověřit dotyčného chovatele-jestli se nejedná jen o –množitele–psů.A není málo případů,když nový majitel si pořídí štěně bez PP a po pár týdnech jak pes odroste se zjistí,že pes není ve skutečnosti vysněný(např.) rotvajler,ale je to kříženec,jehož rasa je tomuto plemeni na hony vzdálená.Prostě bych si prodejce nějak prověřil nebo zašel tam s někým kdo tomu rozumí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
teracora

Vážím si vašich názorů, také proto jsem tuto otázku položila :)
Jen mě docela udivují ty útoky na mou osobu… já nikoho neurážela.

před 4551 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Teracoro , nejsem zla … jen me a asi i ostatnim to prislo tak , ze vy opovrhujete " obycejnym voriskem ".
Laska k psum je uplne stejna. At jde o jakoukoliv rasu , nerasu …
nejmse tu zly , nenechte se odradit. Nebudte tolik vztahovacna. Jako holt nam se nelibila vase otazka , tak se pak vam nelibila nejaka z nasich odpovedi.
Zustante tu s nami , je tu obcas i legrace … 🙂 -iv-

před 4551 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
teracora

Neopovrhuji žádným psem !! Mám psy moc ráda :)
Jen mě zajímá názory lidí na toto téma, protože se mi zdá, že chovatelé co chovají psy s PP se snaží u daného plemene něčeho docílit (nepříbuzenskou plemenitbu, zdravotní stav chovných zvířat jako jsou třeba vrozené vady atd.)a vlastně štěňata by ho měla dál prezentovat.
Lidi co množí pejsky bez PP (neříkám že všichni), to dělají jen na kšeft a kolikrát nejsou ani očkovaní a nevíte jestli rodiči nejsou souronzenci, nebo jinak spříznění psi. Ten cár papíru, jak tady někdo psal, by měl být zárukou, že mají štěně od zdravých a chovných jedinců a že jim ze štěněte vyroste přesně ten pes, co si ho vybrali a koupili. Pokud se vyskytne u štěněte vrozená vada, máte nárok na vrácení poměrné částky z ceny štěněte. To všechno obsahuje i kupní smlouva.
Nechci se v tom až tak zase hrabat, jen chci znát ty názory, toť vše :)

před 4551 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata