bumbi

Pes i s alergií?

Mám alergii na zvířecí srst, ale přesto bych chtěl nějakýho pejska. Existuje nějaký, u kterýho jsou tyto projevy minimální, popř. bezsrstý atd… Potřebuju jen vědět pokud s tím máte někdo zkušenosti, koho by jste mi doporučili. Díky
Doplňuji:
A ještě by mě zajímala jedna věc. Nikdy jsem žádnýho psa neměl. Asi záleží na konkrétní rase, ale dokázal by pes vydržet doma sám třeba i 10 hodin v kuse?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Také jsem alergická, mám labradora. Náš pes je celý rok venku, má zateplenou boudu, takže je v ní i v zimě. Pokud si alergik tak do bytu psa rozhodně nedoporučuji:-(( I ten bez chlupů ti bude vadit:-(((
Doplňuji:
Ještě doplním:
Pes tak do jednoho roku, dokud má ještě měkkou srst mi vadí podstatně méně, než pes dospělý. Takže ať to nedopadne tak, že ho za čas šoupneš do útulku:-((

Další odpovědi
isteron

10 hodín by vydržali veľké rasy, ale vo výbehu a nie v byte. V byte by mohol byť nanajvýš 4 hod, aj tak by to bolo pre neho trápenie, najmä ak by mal spoločenskú povahu.

Heisenberg

Potenciálně hypoalergenní psí plemena (plemena, která se hodí k alergikům)

Basenji
Bedlingtonský teriér
Bišonek
Border teriér
Čínský chocholatý
Coton de tulear
Havanský psík
Irský vodní španěl
Kerry blue teriér
Maltézský psík
Pudl
Portugalský vodní pes
Puli
Knírač
Shih-tzu
Irský jemnosrstý (pšeničný) teriér
Naháč
Yorkširský teriér

anonym

No – 10 hodin sám pes vydrží – ale pes dospělý a plně socializovaný – štěně v žádném případě a ani pes ´nový´ (např. dospělý z útulku).
Vykašli se na psa, jen trápil bys jej i sebe, s alergií a tím, že přes den nemáš čas, si pořiď rybičky, hada, ještěra, želvu…

marci1

Hypoalergenní pes asi žádný není, ale jsou takové rasy, které při dobrém zacházení a starání se o psa, mohou způsobovat alergii v menší míře. Nejlépe je si určitou rasu vzít domů a vyzkoušet.
http://www.pe­ceozvire.cz/pes-pro-alergiky/