Avatar uživatele
bumbi

Pes i s alergií?

Mám alergii na zvířecí srst, ale přesto bych chtěl nějakýho pejska. Existuje nějaký, u kterýho jsou tyto projevy minimální, popř. bezsrstý atd… Potřebuju jen vědět pokud s tím máte někdo zkušenosti, koho by jste mi doporučili. Díky
Doplňuji:
A ještě by mě zajímala jedna věc. Nikdy jsem žádnýho psa neměl. Asi záleží na konkrétní rase, ale dokázal by pes vydržet doma sám třeba i 10 hodin v kuse?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bumbi

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3543 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Také jsem alergická, mám labradora. Náš pes je celý rok venku, má zateplenou boudu, takže je v ní i v zimě. Pokud si alergik tak do bytu psa rozhodně nedoporučuji:-(( I ten bez chlupů ti bude vadit:-(((
Doplňuji:
Ještě doplním:
Pes tak do jednoho roku, dokud má ještě měkkou srst mi vadí podstatně méně, než pes dospělý. Takže ať to nedopadne tak, že ho za čas šoupneš do útulku:-((

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
isteron

10 hodín by vydržali veľké rasy, ale vo výbehu a nie v byte. V byte by mohol byť nanajvýš 4 hod, aj tak by to bolo pre neho trápenie, najmä ak by mal spoločenskú povahu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Heisenberg

Potenciálně hypoalergenní psí plemena (plemena, která se hodí k alergikům)

Basenji
Bedlingtonský teriér
Bišonek
Border teriér
Čínský chocholatý
Coton de tulear
Havanský psík
Irský vodní španěl
Kerry blue teriér
Maltézský psík
Pudl
Portugalský vodní pes
Puli
Knírač
Shih-tzu
Irský jemnosrstý (pšeničný) teriér
Naháč
Yorkširský teriér

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No – 10 hodin sám pes vydrží – ale pes dospělý a plně socializovaný – štěně v žádném případě a ani pes ´nový´ (např. dospělý z útulku).
Vykašli se na psa, jen trápil bys jej i sebe, s alergií a tím, že přes den nemáš čas, si pořiď rybičky, hada, ještěra, želvu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Hypoalergenní pes asi žádný není, ale jsou takové rasy, které při dobrém zacházení a starání se o psa, mohou způsobovat alergii v menší míře. Nejlépe je si určitou rasu vzít domů a vyzkoušet.
http://www.pe­ceozvire.cz/pes-pro-alergiky/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek