Elile

Jakého psa do bytu?

Líbí se mi samí velcí, moc nemám ráda takové ty ,,smetáky" :D . Ani bišonci a šitzu se mi nelíbí.. Co byste mi poradili, vím jak náročná péče o psa je..
Doplňuji:
Venku by byl denně okolo 3 hodin – ráno 1/2 hodiny, odpoledne 2–3 hod. a večer taky tak 1/2 hodiny, takže to problém není..

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nejlépe žádného.
Pes potřebuje pohyb a výběh. Koberec v obýváku není nevhodnější.

Další odpovědi
anonym

Pes prospí a odpočívá 2/3 dne,tedy cca 16 hod.a je mu tedy jedno,jestli takto trávený čas bude podřimovat na dvorku nebo v bytě.Pokud se mu budeš věnovat tak jak píšeš,můžeš si v podstatě pořídit jakékoliv plemeno,kromě obřího ( to z toho důvodu.že takový pesan se v běžném bytě snadno dopustí drobných nechtěných karambolů-ocasem něco shodí,něco povalí,rozšlápne atd.).Nedoporu­čovala bych psa z útulku,budeš jej nechávat samotného v bytě a nevíš u takového psa většinou nic z jeho historie a původu,takže by mohlo dojít k nemilému překvapení a navíc takový pes může těžko snášet být sám v uzavřeném,z po­čátku i cizím prostoru.Píšeš,že chceš psa do bytu,tak předpokládám,že žiješ někde v městské zástavbě a pes z útulku ti může značně znepříjemnit procházky při kontaktu s jinými psy,lidmi a vůbec na veřejnosti a v městském provozu.Pes z útulku se podle mého názoru a mých zkušeností hodí pro někoho kdo má dobře uzavřený dvorek nebo tráví většinu času doma.Křížence nebo psa bez PP bych také nevolila.Tento zdroj se projevuje většinou skrytými dědičnými chorobami a nevyzpytatelnou povahou a temperamentem­.Plemeno střední až velké,nikoliv hyperaktivní,se­verské či lovecké,ovčácké atd. Typ srsti neřeš,i krátkosrstý pes v bytě nadělá mnohdy větší nepořádek než-li -dlouhosrsté.Prostě si z bohaté škály dostupných plemen vyber to,které je ti sympatické a nekoukej na momentální popularitu některého plemene.Vyber si solidního chovatele,popř.se obrať na specializovaný chov.klub,navštiv některou z mnoha výstav,promluv si s majiteli(buď při tom obeřetná-každý má k tomu svému vyvolenému pejskovi daného plemene někdy až nekritický obdiv) a zajdi třeba i k veterináři.Ti často vědí,která plemena k nim nejvíc z určitých důvodů dochází.Vybírej podle srdce i rozumu,vybíráš si přítele a partnera na mnoho let…:D P.S. Někdy se stane,že i u renomovaného chovatele koupíš se slevou štěně,které v něčem neodpovídá požadovaným přísným požadavkům standardu,která tobě ale nemusí vadit.např.vada skusu,nežádoucí barevný znak atd. atd. Já odivuji,ale nikdy si je z mnoha rozumných důvodů nepořídím- velké pudly-když jsou upravení a vychovaní,jsou to psi pro téměř každou aktivitu,nobles­ní,inteligentní a docela velkého vzrůstu.

samicek333

My máme v bytě – ne moc velkém ani malém … prostě v normálním – zlatého retrívra. Venčení má ráno půl hodiny, odpoledne minimálně půl hodiny, ale normálně tak 2 a večer minimálně půl hodiny – takže vlastně by ti také vyhovoval:)
Jinak dodávám, že náš pes je v našem bytě šťastný!!!

terry

Spíš bych vybírala podle povahových rysů, než aby se líbil.
A hlavně vybírej podle toho kolik času mu můžeš kždý den věnovat. I o prázdninách.

Drap

Pokud se o něj budeš starat, bude mít dostatek pohybu a bude se s ním cvičit, tak za určitých podmínek jakéhokoli. Osobně bych nedoporučoval žádného psa který potřebuje spoustu pohybu . Nevybral bych si do bytu žádného mastifa, a psy podobné velikosti, žádné severské plemeno, a podobně,

JP.KR.JM.JV

Já mám křížence všeho možného a největším problémem jsou a chlupy, jelikož je světlé barvy tak jsou hodně vidět a jsou všude. Na to by ses měla připravit.
Ale už jsem slyšela o paní, která má v bytě asi 4 dogy, ale prý se mají líp než kdejaký pes na zahradě. Takže pokud na něj budeš mít spoustu času (asi 2h denně venku, ale to víš) tak si kup jakého chceš. De hlavně o tvůj čas, péči a lásku, kterou psovi dáš.
Doufám, že jsem ti aspon trochu pomohla.

aramah

Myslím koberec nekoberec,psů je tolik že dát domov dalšímu je jen dobře.
Kdyby každý uvažoval jen o tom, že do bytu se nehodí tak jsou narvaný útulky .
Hlavně si vyber tak aby u tebe dožil…
Nejhorší co by jsi psům mohla udělat je,dát ho pryč když by ti časem šlo o ten koberec :((

Doplňuji:
A co se týče rasy, to si musíš rozhodnout,není dobré chtít psa,jen proto že ho má kamarádka.. :)))

iwrana

Do bytu je skvělý pražský krysařík.Také se mi líbí velcí psi,ale v bytě,když je potom všude samý chlup?Když je venku bláto,tak si představ očistit v bytě například takového německého ovčáka a to třikrát za den.Krysařík se dá omýt v umyvadle.Povahu má jako velký pes.Chytrý,snadno cvičitelný,vydrží i dlouhé procházky.Náš umí sedni,lehni,zůs­tat,štěkat na povel,skákat přes ruku,plazit se,válet sudy,dělat mrtvého pejska,odmítnout potravu,když se mu řekne nesmíš,aportovat a další.Navíc toho moc nesežere a bezva se s ním cestuje.Jiného psa do bytu bych nechtěla.

anonym

Elile, to už se tu řešilo mockrát. Zkus si zadat otázku do vyhledávače a projdi si všechny odpovědi. Snad Ti to pomůže. Já jinak souhlasím s Michalem. Pes potřebuje své a to rozhodně není byt. Pokud jsi ale ochotná i přes to si pejska pořídit, tak vybírej velmi pečlivě, každá rasa má svoje. Nejvhodnější jsou kříženci, protože nejsou zbytečně zchoulostivělí. Asi bych se podívala po útulcích v okolí, zda by se Ti nelíbil nějaký pejsek odtamtud. Při nejmenším by Ti to pomohlo se rozhodnout, co za druh pejska budeš mít nejraději doma.