Meggie2

Jaký plemeno psa je nejlepší pořídit do bytu?

Nejlepší odpověď
cappuccino

Do bytu je nejlepsi plysak.

Další odpovědi
elkon

Pro každého psa je zavírání do bytu trest. Pes potřebuje určitou volnost, aspoň zahradu. Tak jedině nějaké drobné plemeno, třeba ratlík, nebo Pražský krysařík.

zjentek

Jorkšíra, ten nemá srst. Má vlasy a tedy nelíná a v bytě mu není zima. 🤷‍♂️

da ny

Každý má jiné požadavky, nároky, možnosti, schopnosti, podmínky v bytě.
Otázka je takto k ničemu.
Je třeba mít představu o velikosti psa. Nastudovat potřeby (pohybové) psích plemen, aby s námi pes netrpěl. Některá plemena potřebují hodně pohybu. Jiná Vám nebudou aportovat (pastevecká plemena mohou být daleka toho, aby se honili za míčkem, klackem a běhali sem a tam). Každé plemeno má jinou inteligenci (podívejte se na TOP 10), nejlépe je na tom údajně pudl (různé velikosti).
Až si něco o psech načtete, budete znát odpověď na svou otázku)
Některá plemena jsou zdegenerovaná, trpí různými zdravotními problémy (pohybové, kyčle, epilepsie aj. Pak jsou vyšší náklady spojené s veterinární páčí a operacemi
Malého psa snadno strčíte do taška a může být s Vámi i v obchodě, v MHD, pak bez jízdenky 🙂

Jiří Bohumil

Pokud mu nebudeš moci věnovat dostatek času a případně bude muset bývat delší dobu sám doma tak raději žádného. Pokud eliminuješ výše uvedené, tak nějaké menší plemeno, s malým ochlupením a bez línání. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit nejspíš malý trpasličí pudl, malý pražský krysařík, nebo čivava. Ale velký problém bývá v bytech s tím, že pokud je mladý a zůstává sám doma, dosti čsto štěká a tím velmi hodně ruší sousedy, což bývá pak docela často problémem, co se týká sousedských vztahů. Rovněž bývá dost velký rozdíl, zda jde o psa, nebo fenku. A pak také, jaké budeš mít štěstí, co se týká povahy psa. I v tom jsou poměrně velké rozdíly a při jeho pořízení to nijak neovlivníš a neodhadneš.

Drap

Každé plemeno může žít v bytě a být tam i spokojený. Záleží na tom, k čemu chceš psa vychovávat a k čemu ho chceš mít musíš si nejdříve ujasnit, kolik času mu chceš věnovat. Mám velkého psa také v bytě, ale každý den jsem s ním 4 – 6 hodin venku.

Rokio

Tak třeba pes rasy kavalír king charles španěl je rád jak doma, tak i venku. Osobní zkušenost.

Disraeli

Nejlépe ŽÁDNÉ! Proboha. Nebo nebydlet v bytě, když si chci mermomoci pořídit psa… Pokud mu budeš věnovat spoustu času, velmi dobře ho vycvičíš, budeš s ním pravidelně chodit ven, naučíš ho být zticha, poslušný a neštěkat – a to hlavně i když by byl sám – tak si pořiď kterékoli plemeno (ale přiznejme si, že dobrých 90 % lidí si takto psa nevychová a nestará se takto o něj). V opačném případě je to za trest – pro majitele, samotného psa a hlavně sousedy. A jsou z toho jen problémy. Ber ohled i na ostatní lidi v těch bytech. A pokud víš, že bys psa správně nevychovala, raději žádného. Ostatní lidi mají právo na vlastní zázemí, a to včetně klidu.
Kup si kočku nebo rybičky.

Kajoch

Knírač malý.....nelíná, neštěká a je velmi inteligentní. Vlastní zkušenost.

Kajoch

Disraeli…ta tvá třetí věta je velmi výstižná. I když se v mém okolí takových mimořádných kníračů vyskytuje ještě několik. ( tři ) 🤣

Disraeli

Kajošku, Knírač malý neštěká… 🤣🤣🤣 Prosímtě, nevykládej jí bludy. ;) Třeba ten tvůj neštěká – možná sis ho správně vychoval, možná jsi měl štěstí, že ten tvůj je/byl individuálně víc vklidu, ale rozhodně obecně neplatí, že knírač neštěká (žádná taková infromace neplatí – o vlastnostech tohoto plemene).
Na vesnici, kde jsem vyrůstal měl psa skoro každý, nejvíc uštěkaného hajzl(ík)a v ulici měl soused hned vedle a druhého nejuštěkanějšího psa měli o dvě chalupy dál. A hádej co to bylo za rasu? No schválně… byl to malý upištěný knírač, -,– který štěkal v jednom kuse, pěkně vytrvale (a musím říct, že pěkně odporný a pronikavý zvuk, který dráždí uši – srovnatelný byl jen kokršpaněl zase od jiných sousedů). Bože, představit si, že tohle štěká/piští v bytě…
To není normální doporučení, tvl. 🤣 Sorry jako. To ať si do bytu rovnou pořídí třeba páva nebo kohouta.