Lucimia

Máte někdo psa v paneláku?

Souhlasíte s pořízením si psa do paneláku do bytu? Netrpí ten pes, když je doma sám?
Co si o tom myslíte? Máte někdo psa v paneláku?

Nejlepší odpověď
kropitko

Máme dva psy,v domku se zahradou. Mladší je rád venku,tak chodíme pořád na procházky,staršímu se vždy nechce, je pořád zalezlej v pelechu,stačí mu jít 3× za den ven,no tak asi záleží na věku psa a na nátuře. Mladej by se asi zbláznil,kdybych s ním nešla aspoň pětkrát a mezi tím ho nepustila párkrát na zahradu.

Další odpovědi
BENYTA

No když zvířátko,tak radši kočku…Když ode mě někdo chce štěně,vyptávám se hlavně,jak dlouho bude doma sám,někdy doporučím raději plyšáka.Pes má rád stabilní režim,když ho přijme,bude štastný i v paneláku,tu dobu o samotě rád prospí.Můj recept je,mít pejsky dva,oni se spolu zabaví.

Blecha

Já mám psa v paneláku, středně velké plemeno. Když se se psem chodí hodně ven tak nevím proč by měl trpět. Jaký je v tom rozdíl od psa který je v domu ? Takže souhlasím, když bude mít dostatečně pohybu.

Gorouš

Mám doma 4 psy. Je to šílené, ale mám je rád a nevadí mi to.

dagry

Pes v paneláku určitě netrpí, pokud se mu majitel věnuje tak jak má. Samozřejmě majitelé malých „stěků“ jsou na tom v porovnání se mnou určitě líp, protože nemusí absolovat minimálně 2,5 h vycházky po venku. A to v zimě, v létě jsou pochopitelně vydatnější. Ale byla to moje volba, protože jsem chtěla velkého psa, právě kvůli těm vycházkám do přírody. První 2 roky mi s venčením pomáhal kamarád, ale teď už pesan vydrží doma v pohodě. A myslíš si, že pes, který je uvázán, nedejbože na řetězu a má omezený pohyb, nebo pes na zahrádce, kde má vyšlapaný chodníček podél plotu je na tom líp? Je sice venku, ale jak debil pobíhá kolem plotu sem a tam. I s tímto psem se musí jít „ven“, ale spousta majitelů „domkařů“ si myslí, že pes venku je a na nějaké vycházky s ním kašlou. Takže pokud pes vyloženě neobtěžuje sousedy soustavným štěkáním, tak nevidím důvod, proč bych ho nemohla mít i v paneláku.

mojitek

Pes je smeckovite zvire a nemel by byt sam-at uz je to kdekoliv.Panelak sam o sobe neni problem,musite se mu ovsem venovat.

iwetax

My máme zlatého retrývra, vydrží tak 5hodin. Podle mě je jedno jestli má ležet v boudě nebo v obýváku. Záleží jak se mu věnujete. Pes který bydlí v paneláku , zato jde 6krát denně ven ( kde má spoustu vzruchů a pachů na zkoumání) je určitě šťastnější než tan který je celí den na jednom dvoře a nudí se.

panenka

Já ne ale švagr ho má (pudla)každé ráno ho musí zavést rodičům aby tam nebyl sám a až se večer vrací z práce tak pak si pro něj zase jede.Osobně si ale myslím že by pes v paneláku sám být neměl.

afro.minerva

Podle toho jaké plemeno. Myslím si, že velký pes by měl mít zahradu, aby se vyběhal. Do paneláku se spíš hodí malá plemena takových těch „peřiňáku“. A nebo se s tím psem opravdu musí chodit na hodně dlouhé procházky den co den, aby se opravdu dobře vyběhal. Ale na to asi nebude mít v dnešní době většina lidí čas.

anonym

my máme taky psa(plavý americký kokršpaněl) v paneláku,jelikož jsme oba doma,tak mu vůbec nic neschází,já stále říkám „až se ještě jednou narodím,tak chci být náš pes“,zkrátka se má jako na zámku.

GangstaHelper

My máme teďka 2,5 roční hladkosrstou jezevčici, a té samota problém vůbec nedělá (no samota, okolo 7 hodin denně, jinak tady někdo je). A to až do takové hloubky, že nás někdy ani nepříjde uvítat, když se vrátíme.

Dříve jsme měli velkou kníračku a předtím ještě dlouhosrstou jezevčici (tu si už ale nepamatuju, vzhledem k mému tehdejšímu věku). Ani jeden neměl problém se samotou ani s tím, že byl v bytě. Je to otázka zvyku, ale i plemene. Ne každé je vhodné (třeba rotvajler). Hodně lidí si myslí, že pes nemůže být sám, opak je pravdou. Pes svůj klid potřebuje (není-li naučen na opak).

ReHu

Když mají dostatek procházek, tak to zvládají. Lépe jim je ve dvou. Pejsek není tak opuštěný. Osamělost cítí jako vyvržení ze smečky.

klokočka

Pořídit si velkého psa do paneláku a nechávat ho tam celý den samotného je trestuhodné. Pes má omezený pohyb, vydýchaný vzduch, žádnou společnost a vykonat potřebu může až přijde páníček z práce. Je to bezohlednost. Já osobně znám jednoho majitele takového psa, která celý den štěká.....je to otřesné!!!