Avatar uživatele
hubickova

pes na dvůr,do boudy

Jaké plemeno psa je vhodné na dvorek?Něco středního,ale aby byl pes celoročně venku,máme zateplenou boudu.Měli jsme středního,křížence vlčáka a špice,jenže umřel stářím a taky neuvěřitelně línal.Prostě chlupy všude a po celý rok.Tohle už bych nechtěla,jen nevím,co za plemeno vybrat.Taky aby měl rád děti,máme desetiletou dceru.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3350 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

V této kategorii je určitě několik desítek vhodných plemen,které by mohly vyhovovat vašim požadavkům.Vybírejte dobře,rozhodujete o tvorovi,který bude s vámi žít deset let i více.Nerozhodujte se podle momentální popularitě plemene a zvolte si psa s průkazem původu,který vám alespoň jakžtakž zaručí nejen původ,ale i určitou jistotu v povaze a zdraví i dobře odchované a socializované štěně.Chovatelé psů s PP musí dodržovat poměrně přísná pravidla co do výběru chovných jedinců i hygienu chovu,která se kontroluje.V každé odborné psí knížce najdete spoustu plemen k výběru i s popisem požadovaného exteriéru a charakteru.Pokud se pro nějaké plemeno rozhodnete,navštivte psí výstavu nebo se spojte s chovatelským klubem,který vám doporučí chovatele ve vašem okolí.Přeji vám šťastnou ruku a hodně spokojených let s vybraným pesanem...:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
sevos

Měli jsme dobrmana,neuvěřitelně hodný pes pro celou naši rodinu,3děti a my,Nebylo vidět,že by línal,krátká srst.Celých 12 let venku v boudě/zateplená/Oddaný,nechal si od nás líbit vše.Taky jsme ho oplakali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Možná by byl dobrý Apenzelský salašnický.
Povaha výborná k dětem. může být venku, ...
Známí ho mají a je skvělý

http://www.google.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Snad všechna střední a velká plemena. Línání se ale zcela nezabrání. Doporučuji nějaké krátkostrsté plemeno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Možno po špicovi prebral gény, špice sú spoločenské mám jedného už 12 rokov. Je veľmi spoločenský , trpí keď je sám, deti má rád, človeku neublíži, ale na stráženie vonku sa nehodí. A má veľký, hustý kožuch.
Hodil by sa husky, retrevier, alebo labrador. Ale s nimi nemám skúsenosti. A okrem toho sú váčší .
Keď vyrastá od malička v rodine, tak deti bude rešpektovať ako svoju svorku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gepik

Psi. kteří se stříhají, pouští chlupy podstatně méně. Měl jsem špice, domácnost byla samý chlup, nyní mám knirača a je po problémech, jsou jen vyjmečně a je potřeba velmi hledat. A je to velmi chytrý a chápavý pes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwrana

Labrador je k dětem skvělý,v zateplené boudě může být celoročně venku a chlupy má krátké,takže na dvoře ty vypadané ani nepostřehnete.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pajka.111

Dobrý den, chc se s vámi poradit... Jak se vyrovnáváte se smrtí psa a jak pak řešíte jeho pohření? Jde mi o to, zda psa pak předat vet nebo hledat místo na uložení nebo třeba využít služeb krematoria. V Praze jedno takové je https://www.krematoriumzviratp raha.cz/

před 1113 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata