Chrislok

Proč pes štěká na vzduch?

Chtěla jsem se zeptat…
Naše fena už několikrát štěkala v bytě jen tak na vzduch, ale vždycky na dveře do kuchyně. Žádné zvuky se neozývaly, takže nemohla štěkat na domnělé vetřelce. Když ji pustíme do kuchyně, tak pro změnu štěká na okno a když ji odvedeme pryč, tak se klepe a pořád vrčí. Není agresivní, vlastně je to strašný mazel, ale tohle se nám stalo už poněkolikáté a vždycky to probíhá stejně. Nemá někdo podobnou zkušenost? Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Pes dokáže zachytit zvuky, které my vůbec neslyšíme. Podle chování se dá předpokládat, že pes štěká na něco konkrétního co ho vyvedlo z míry, třeba také ze strachu z nějakého podnětu.

Další odpovědi
MK44

Nejsem pes, takže nevím, zda bych si jako pes uvědomoval vzduch. Ale určitě bych vnímal, například čenichem nebo ušima i to, co vy lidi ne. Třeba když byste sypali v kuchyni za okno ptákům drobky, asi bych ty ptáky slyšel i přes celou kuchyni nebo čmuchal jejich stolici. Podobně pokud by vítr z toho směru přinášel nějakou důležitou a znepokojující informaci – o kočce, o veverce, o konkurenci … vím já, co u Vás žije.

anonym

Říká se, že tam kde si pes v místnosti lehne, tam si má člověk umístit postel na spaní.
Zvířata (a to i ta domácí) vnímají určité „vlny“ a energie , které lidé už nevnímají. Tedy většina z nás…
Myslím si, že vaše fena neštěká na vzduch, ale dráždí jí možná nějaká taková „negativní“ energie, kterou vnímá.
Podobné zkušenosti a zážitky mají i jiní pejskaři, můžeš si na toto téma popovídat tady:
http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/
Doplňuji:
bolak: psa musíš napřed odšoupnout, potom postel přišoupnout a do ní se i se psem uložit. Tomu místu pak říkáme ložnice, psíložnice příložnice (pro ty kdož léhají
s partnerkou) 🙂

bolak

ontola: to se fakt říká jo? tak to je docela krutý…to přece nemůže přežít

Luciet

Hodně lidí by se domnívalo, že máte v bytě ducha.
Doplňuji:
Bojí se vlastního odrazu (je to podložené).

bolak

ontola: jo ták.. nojo, ale to je docela zásadní informace…to mění všechno