áńá

myslíte si že pes si zvykne do paneláku

já sem se přestěhovala z venkova do paneláku a vtom bytě starym tak tam je zatim moje ségra a mi tam máme psa .budoují 4roky a je zviklá venku.myslíte si že si zvikne i v paneláku.prosím odpovězte mi co nejdřív.děkuju.

Nejlepší odpověď
ReHu

Ahoj, já si myslím, že pes z lásky k tobě vydrží hodně. Ale asi mu bude moc smutno, když bude zavřený v bytě a byl zvyklý být venku na vzduchu, viděl za plot, co se kde děje, kdežto v bytě se neděje nic. Bude určitě dobře, když s ním budete chodit ven na procházky co nejvíc. A musíte mít trpělivost, protože venku se mohl vyčůrat kdykoli potřeboval a teď už to nepůjde. A těžko mu to vysvětlíš jako člověku. Hodně štěstí a trpělivosti vám všem. Držím palečky. R.

Další odpovědi
Lencis

Pokud by to bylo jen trochu možné raděj bych nechala pejska tam kde je zvyklí… také záleží jaké je to plemeno, jsou plemena pro ktré by byl pobyt v bytě opravdu utrpěním. Pokud jde o nějaké menší plemeno obecně vhodné do bytu, pak mlžete přechod zkusit, ale nezapomeňte na opravdu velmi časté venčení, pokud byl pejsek zvyklí na neustálí pobyt venku myslím že budete mít velký problém s čistotností pejska ☹

MELSEPT

Ahojky,mám doma labradora,a shodou náhod jsem se třikrát během dvou let stěhovala,nejdřív do většího bytu a pak jsme koupili byt do osobního vlastnictví,měla jsem strach,co naše Aira na to,ale zvykla si rychle,a to je celé léto na zahradě na chatě a na zimu doma v paneláku.Já si myslím,že pejsek si zvykne úplně všude,když má kolem sebe svoje lidi,které má rád,zrovna tak,jako člověk.Není důležité kde jsi,ale s kým jsi.Jenom bych asi radila chodit co nejvíce ven,na procházky a pejskovi se hodně věnovat.Pak bude šťastný kdekoliv.Tak ahoj Jana

Jituna

POkud byl pes zvyklý venku, tak v tomto věku je to velmi složité. Není zvyklý na pravidelné venčení. Na uzavřený prostor. Kdybych měla možnost volby, tak si myslým že pejskovi je určitě lépe venku.

Vláďa T.

Já si myslím, že je to vždy na výchově a učení se. Ale dle svých zkušeností, tak je to dost problém naučit starého psa novým věcem. Bude to opravdu problém ho naučit chodit ven jen když budete doma a budete ho chtít vyvenčit. Pes bude zmatkovat a bude dělat tajné loužičky po bytě, protože v baráku nemusel určitě čekat zavřený furt doma. Můj názor je, má zkušenost. Já musel psa dát pryč, a to zase lidem k rod.domku. Panelák byl pro něj trest a to byl sice Jezevčík, ale jen osm měsíců žil v baráku a na byt nebyl po této době připraven.

sasanka

ahoj mam takypsa a taky byla na venkově je to zlaty retrívr no spíš bílý a taky si zvykla.