Mucillinka

Jak naučit štěně říct si o vyvenčení?

Máme skoro 3 měsíční štěně. Každou hodinu ji bereme ven, aby vykonala potřebu. Máte nějaké rady, jak naučit pejska, aby např. zaštěkal u dveří, že chce na „záchod“? Děkuji

Nejlepší odpověď
dagry

Já mám ohaře a ten už ve 3 měsících si uměl říct, že se mu chce. Vždy, když udělal loužičku, tak jsme ukázali na tu loužičku, řekli FUJ a posadili ho ke dveřím. A on pochopil, že tama se chodí ven dělat potřeba. A šlo to i bez drastického namáčení čumáčku do loužičky !!! Ale je to opravdu individuální. Některému pejskovi to trvá dýl. Chce to hlavně trpělivost od lidí. Každý chce mít psa, ale nejlépe, aby už všechno uměl, ale to je opravdu hodně dlouhá cesta, než se pejsek vše naučí. A naučit ho to musí člověk, svojí důsledností, ale i laskavostí. A pejsek vám to pak 100 násobně vrátí 🙂

Další odpovědi
Amie

No, řekla bych že to záleží na psu, zda se mu bude vůbec chtít si o to říct. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že Yorkšíráci na to kašlou i po pěti letech.
Jinak snažit se odhadnout, kdy potřebuje a nauči ho, kam má chodit. Myslím že když budou zavřené dveře, tak sám od sebe začne dožadovat vypuštění ve.

briketka10

sestra má yorkšíra a ten se to naučil nejdřív na plíně a potom asi po dvou třech měsících jsme chodily ven, ale pak najednou zvedl nožku a jásaly jsme jak malý holky..
občas se jěště vyčůral doma, ale protože to nestihl, není ho třeba trestat jen malinko pokárat, nebo trošku plácnout po zadečku tenkými novinami ale vážně tenkými !!
je to běh na dlouhou trasu a každý pejsek je jiný 🙂

samicek333

My našeho psa nice neučili. Prostě když potřeboval ven, tak se zvedl a šel ke dvěřím, nebo pochoduje po bytě a kňučí, když je to akutní. Myslím, že tohle psa nenaučíte jako povel. Spíše mu zakazujte aby chodil „na záchod“ doma a on to sám pochopí.
Když ho budete brát ven ráno, v poledne a večer, třebas ještě někdy jen tak na procházku, myslím, že to bude stačit, jinak si pes zvykne, že chodí pořád ven a doma to pak nevydrží – to se stalo babiččině známé.

Shuffle

Jelikož je otázka uzamčená píšu do diskuze: vždy než půjdete ven naučte aby si štěně zazvonilo na zvoneček a potom ho procházkou odměňte. Bohužel pes musí zvládat další cviky k tomuto triku. Výborná je kniha 101 psích triků, tam je např. uvedeno jak psa naučit aby si donesl vodítko.