granule a pejsci

Mojemu pejskovi kukpuji granule, a to dva druhy, aby si mohl vybrat podle chuti.Znam majitele psiku,kteri jim kupuji jen granule, a podle nekterych veterinaru maji jist jen granule ,což je podle me kravina. Pejsek dle meho ma být pěkně na výkrm, pořád obložený jídlem, a to včetně pamlsků, tak jak to má můj pejsek,stále všeho plno, že to ani nesní. V noci samozřejmě spíme spolu pod peřinou.Mám ho pěkně vymazleného. Co vy si myslite,jak se mají pejsci krmit?jka vy je krmite a čím?
Doplňuji:
no vubec si nedokazu predstavit,ze bych mu neco odepiral,vzdyt sni vsechno,hlavne ma rad pamlsky

Nejlepší odpověď
anonym

To, co provádíš se svým psem je to, co nazýváme „týrání chovem“. To, co nazýváme nezdravým životním stylem u člověka (překrmování a málo pohybu) je ještě víc škodlivé pro zvířata. Ta z toho ale nemají rozum a jsou bohužel závislá na závadném chování svých majitelů. Tvému psovi hrozí veškeré „civilizační“ choroby, jakými často trpí i lidé, kteří žijí nezdravým životním stylem. Minimálně mu zkracuješ život. Co dodat? Však si potom koupíš jiného, ne?
Doplňuji:
Zkus se podívat na netu o způsobu výživy psů (i koček atd.) BARF!

Další odpovědi
beer

Nezlob se na mne, ale tvoje chování naprostá bezohlednost ke zdraví a životu svěřeného zvířete a dle mého názoru takovým lidem zvíře do rukou vůbec nepatří.
Bohužel nejsi sám a vet. ordinace jsou často těmito nemocnými zvířaty málem zaplněné. Léčení je pak náročné jak časově, tak i finančně, nehledě často ke složitosti třeba i obyčejného operativního zákroku, kdy nelze kvůli obezitě málem ani zavést kanylu..
Určitě by si tvůj pes stejně tak pochutnal na přirozenější stravě, třeba vařenému masu s rýží nebo těstovinami! Pokud máš stále ten mylný pocit, že granule nestačí, zkus čerpat například zde http://www.ba­ron.cz/pes/barf-pro-psy/co-je-to-barf/i-0

Zdroj: Vet.praxe

Drap

Tak jak píšeš, tak je všechno špatně. Záleží i na konkrétním psovi, ale většina psů při takovémto přístupu má sklon k obezitě a k závažným zdravotním problémům. Štěněti je třeba dávat častěji. Dospělý pes má dostat jednou za den, popřípadě dávku rozdělit na dvě poloviny / ráno a večer / Co pes nesní odebrat. Není ideální, když má pes stále plnou misku. Mám už několikátého psa. Dospělí dostavájí vždy večer a většinou jednou za týden jeden den hladovka. Prospívají skvěle.
Stejně tak není nejvhodnější míchat granule s jinou stravou. Občas psům také vařím, ale potom dostávájí třeba týden vařené a když se vrátím ke granulím, tak zase stále granule. Vařenou stravu a granule tráví pes jinak dlouho. Při smíchání může mít trávicí problémy.

badisko

Vzdy jsem mel sve ctyrnohe kamarady rad …proto jsem delal presny opak toho co delas ty …ty tu otazku myslis asi jako vtip ..jinak to nevidim pes ma nit jeden druh granuli …ale pokud mu smichas 2 druhy dohromady tak to nevadi ..pes si zvykne ..jen se mu v jidle nesmeji delat zmany jako .. 2dny vyvarovat ..3dny na granulich atadkdale …
Granule jsou dobravolba je v nich vsechno co potrebuje ..dobre se uskladni a jsou hned po ruce ..narozdil od draheho vyvarovani …

anonym

Mladého a hodně starého psa krmím granulemi ráno a večer, dospělého jednou denně, večer, nic jiného než granule nedostává, je v nich všechno, co potřebuje, za odměnu malý pamlsek, kousek nějaké psí mňamky, jinak nic. Spí v kotci, v zateplené boudě, čtyřikrát denně jdeme ven, nebo jedenkrát delší trasu. Má hodně pohybu, musí mít, potřebuje to, aby ho později třeba netrefil šlak, to se asi ale stane tvému pejskovi, překrmuješ, rozcapuješ a neuvědomuješ si, že mu tím ubližuješ víc, než si myslíš. Když je u nás moje mamka, dělám, že nevidím, když mu cpe vařené maso, to není špatné, má to rád, ale když mu toho tam chce vysypat plnou igelitku, musím to zarazit, protože vím, že zas z toho bude jen průjem. Neexistuje, aby spal na posteli, tam nepatří. Až budou hodně velké mrazy, nechám se přemluvit a může přespat vevnitř v domě, na chodbě.

anonym

Pane, jo. Chudák tvůj pes.
Pes potřebuje množství potravy určené jeho vzrůstu a druhu. Mně dalo nejvíc práce zjistit, které granule psovi opravdu chutnají. Kromě toho dostával odřezky masa z kuchyně, masové konzervy, psí salámy, zeleninu, vývar, tvaroh, sýry a jogurty. Občas nějaký pamlsek a kosti a uzené uši na žvýkání. Granulí dostával tolik, aby mu nezůstávaly v misce (krmit vrabce a hlodavce jsem nikdy nepotřebovala). Když dostalk pamlsek, ubrala jsem mu část granulí. když svou dávku nesežrala, věděla jsem, že není v pořádku a buď jej odčervila, nebo s ním jela na veterinu.
Naši psi nebyli v bytě, ačkoliv jsme se s nimi rádi mazlili. Měli dost volného pohybu a rádi s námi chodili na procházky. Byli to psi zdraví a plní pohybu.

Pokud psa nechováš s úmyslem, že ho podřízneš a hodíš ho na pekáč, tak to není žádný pes „na výkrm“.
Nic nepíšeš o venčení, o hraní si se psem venku, o pohybu. Přežraný a tlustý pes je ještě odpornější než tlustý člověk. Měl by sis něco o chovu psů nastudovat alespoň dodatečně a začít psa chovat podle zkušeností skutečných odborníků.
Jediné, co psovi má zůstat v misce, když se nažere, je voda. A i ta se má během dne měnit, aby ji pes měl čerstvou.
Pouze se mazlit se psem a zavalit ho množstvím žrádla to opravdu není pro psa žádné blaho.

Kelt

Připadáš mi jako námořník, který se dostal na ostrov a našel tam zlatý poklad. Nosil si to všechno do lodi, až se loď i s ním potopila,

zjentek

Krmit psa granulema jako hlavní výživou zvířete je jeden z největších zločinů dnešních dní, jakých se na zvířatech dopouštíme. Na psí granule lidé nahlížejí jako na penicilin v 70ých letech. Pro zjednodušení vlastního života jsou schopni tvrdit cokoliv. Vezme jim to 40let života, než bude na ty granule nahlíženo jako na penicilin dnes. A tento můj názor, za který by mě dnes pověsili či upálili, budou titéž za 40let šířit. Jen už budou trošku starší a méně bystří :o
ontola: nevšiml jsem si, že by v otázce byla zmínka o fyziologii či váze psa

Dominno

jaký dáváte pamlsky psům ? můj si velice oblíbil Functional Snack od Britu https://krmivo-brit.cz/cs/brit-functional-snack

Dominno

já dávám řadu Fresh, ale od Britu, ty mě vyšli mnohem levněji a kvalitou jsou na úplně jiné úrovni

XenieRo

No, takhle, my máme psa, 8 kilo, 6 let. Jako ty granule bardog mají v nabídce neskutečně moc granulí. Docela bych tomu našemu rošťákovi dopřála super premiové. Jaké berete z této řady?

SuzanKa

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat. Doma máme buldočka. Dáváme granulky ze supermarketu… Nijak extra drahé, ale ani levné teda nejsou. No a jemu přestaly chutnat, už je nechce… Tak jsem si sedla a hledám, jaké by mohly být dobré a zjistila jsem, že jsou hodně chváleny Brit. Jaké máte zkušenosti s těmito granulemi?

Pajka.111

Ahoj, chtěla bych se tady optat… Určitě najdu ten správný názor a radu. Berete někdo psí granule od této firmy https://www.gra­nulebardog.cz/. Mají skvělé složení, výborný výběr a hlavně super ceny. Tak nevím, budu ráda, když mi řeknete, jak granule chutnají pejskům. Díky moc!

XenieRo

Ahoj, my od granulebardog bereme konrétně tyto https://www.gra­nulebardog.cz/p/pup­py-junior-lamb-hypoalergenni-26-14-12-kg. Teda aspoň zatím. Máme doma zítam štěně, tak kupujeme tyto.

Sonka Pop

Ahoj, my je bereme a bereme je právě proto, co píšeš. Mají výborné složení, což je skvělý. Nejsou to žádný ty slisovaný dreky, co jsou v supermarketu. Jinak jejich cena za tu kvalitu je výborná. Mají sem tam i slevy, koukala ses?

Bob2

Také máme pejska doma, hlavně teď v zimě. Je to malinký jezevčík, to by nám venku umrzl. Dáváme mu převážně granule OPTIMAnova a střídáme mu příchutě. Mají vysoký obsah masa, jsou bez obilovin. Také dostává různé psí pamlsky, konzervy nechce a občas dostane i vařené maso. Důležité je psa nepřecpávat, ted náš ma menší misku na den a stačí mu to.

petra15

Sambo, mas asi spise loveckeho psa, ze je venku.Slo by/melo by se to dalat i s malymi pejsky(-puvodem)?Jsem taky toho nazoru, ze pes nepatri do bytu, natoz do postele.

anonym

JJ, stále máme jen lovecké psy, oni ani nechtějí jít domů, jsou tady nervozní a dělaj alotrie, je jim hrozný vedro, jazyky až na vestu.
Jasně, s malinkým pejskem se nedá tohle dělat, kdybys nechala třeba takového yourkšírka přes noc venku, možná by to vydržel, ale byl by moc nemocný, nemá podsadu, jeho chlupy jsou tedy spíš vlasy a ty moc nehřejí, proto taky mívaj ty oblečky, lidi už se učí o svých mazlíčcích i něco vědět, pochopili, že i psům je zima, i když taky ne všem, myslím, že nezáleží na velikosti, ale na té srsti. Měli jsme i velké psy doma, když jsme bydleli ještě v paneláku, ale bylo to děsný, prakticky vysavač v jednom kuse v akci, pořád se muselo po nich uklízet, ale zato je pravda, že byli víc venku, víc běhali, teď jsou psi v kotci, chodíme čtyřikrát za den ven, nebo jednou, to když se jde někam na celodenní výlet, nebo na hon, na zkoušky a pod. Nedovedu si představit, že by byl pes v posteli. To se dalo, když jsme měli jen maličkého ratlika, ten byl mamky a taky ho měla rozcápanýho, byl drzej, jak opice, v okolí ho znal každý pes i pejskař, hrůzu uměl pouštět i na velký psy, jj to byl dobrej pes, takovej dravej, živej a inteligentní, ale ne podle mojeho gusta. Ale i takovej malinkej cvrček má mít doma svoje místo, kam si může lehnout, aby se nemotal pod nohama a kde má klid, je to jeho zona, kam nemá co dělat nikdo jiný, jen on 🙂To jsem se nějak moc rozkecala 🙂

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.