Jojka

Granule, nebo konzerva?

Co je pro psa 18 měsíců lepší – granule, nebo konzerva? Když pes konzervu nesní – čekat až ji sní, nebo dát čerstvou? (Samozřejmě, aby nebyla skažená). Jaké značky jsou nejlepší?

Nejlepší odpověď
beer

Z hlediska správného vývoje i zdraví chrupu je lepší dávat pejskovi granule, musí zkrátka kousat )) Konzervy spíše jako doplněk, odměnu ap.
Kvalitní výrobky lze nakupovat ve specializovaných prodejnách s krmivy, cena většinou určuje i kvalitu výrobku.
Zkušenost

Další odpovědi
Pájo

Nechat mu dožrat tu původní (nezkazí se).
Pes musí být také někdy trochu vyhladovělý… a musí mít pohyb, aby mu vyhládlo.
Doplňuji:
Granule. Konzerva je pro psa jen pamlsek.

kapka

Moje kamarádka veterinářka je proti konzervám, protože jsou v nich konzervační látky a to není nic dobrého ani pro lidi ani pro psy.

Zplic

Jednoznačně granule. Dlouhodobé krmení jen konzervovaným krmivem může vyvolat zdravotní komplikace. Granule musí odpovídat stravě, kterou psi přijímali ještě před domestikací (75 % masa a 25 % zeleniny). Zelenina byla ukrytá především v žaludku kořisti + psi i vlci jedí švestky, třešně, borůvky atd. V granulích nesmí být obilí, protože na to není psí žaludek uzpůsoben. Přirozenou stravu tvoří granule Applaws vyrobená z přírodních a čerstvých surovin bez konzervačních lá­tek.

Zdroj: www.vymazlenec.cz/

Dominno

psovi chutná obojí, jako granule pořizuji Brit Fresh a konzervy Pate and Meat, popřípadě jako pamlsek Premium Sausage, taktéž od nich

Kajaka

Náš pes je hodně aktivní, takž emu dáváme tyto granule a moc mu chutnají https://petho­me.cz/cs/psi/2­3529-brit-dog-fresh-duck-millet-active-run-work-12kg-8595602530816.html

Michalka44

Já kupuji granule tady: http://www.gra­nule.cz/ myslím, že tam mají kvalitní.

Sonka Pop

No, tak my teda dáváme jak konzervy, tak granule. Konzervy dáváme jednou denně a granule má náš pes v misce pořád a ere si je podle potřeby. Konzervy kupujeme normálně v obchodě, ale co se týká granulí, tak ty kupujeme ve velkém na netu. Tam mají perfektní kvalitu a výbornou cenu https://www.gra­nulebardog.cz