St.

Do jake miry je vhodne si porizovat pejska na kolej kdyz by se mnou i musel pravidelne cestovat?

Ahoj, bydlim na koleji a strasne mi chybi zviratko. Jsem od mala zvykla na psa, kocku atd.. Myslite, ze je vhodne si porizovat pejska na kolej? Chtela bych nejake stredni plemeno, ktere by melo rado dlouhe prochazky ale pri nedostatku casu by mu stacilo i jen „kratsi“ venceni a ktere by dobre snaselo i pravidelne cestovani autobusem (cca 3-hodinove cesty).. Vyhodou by byla take srst nenarocna na udrzbu (pravidelne rozcesavani neni problem spis mi jde o ruzne strihani a jine procedury vyzadujici dalsi financni investici). Taky na koleji bydlim ve 3. patre bez vytahu, tak by bylo dobre kdyby slo o plemeno s mensi nachylnosti k prohlemum pohyboveho aparatu.. na druhou stranu doma by mel k dispozice velkou zahradu, ale ziji tam s nami male deti. Dekuji za kazdou radu a doufam, ze tech, kteri me to odsoudi jako jine, kteri chteji pejska do panelaku, bude minimum..:)
Doplňuji:
na koleji je mozne bydlet s jakymkoli zviretem (nebyt to mozne ani bych o pejskovi neuvazovala).. na VS uz koncim, takze mi toho ve skole uz ubyva a pristi rok uz bude jen par predmetu + zaverecna prace (tenhle semestr sem byla ve skole 3 dny v tydnu vzdy jen na par hodin). Spolubydlici mi prave letos konci a ja bych chtela zazadat o bydleni bez spolubydlici, takze tam taky problem neni.. jelikoz jezdim domu autobusem (vetsinou po 2 tydnech) a chtela bych spis stredni plemeno, necestoval by v prepravce ale s nahubkem de mi spis o to, jak to psi obecne snasi.. nas pes ( krizenec spice) cestovani autem taky miluje.. ale autobusem s nim nikdy nikdo nemusel..

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nejprve si zjisti, zda je vůbec možné na koleji bydlet se psem. Pochybuji, že to bude povoleno, může tam být třeba někdo alergický.

Cestování psům nevadí, je důležité aby si na to od mala zvyknul a nestresovalo ho to, můj pes cestuje rád. Dokonce to pozná, že se někam jede a už mě čeká u auta:-))
Doplňuji:
Já si myslím, že pes si zvykne i na ten autobus, jde tam spíš o to, že tam budou cizí lidé a pokud nebudeš mít nějaké bojové plemeno (psa který na každého vyjíždí), ale přítulného mazla, který se nechá od lidí pohladit, tak bych problém v cestování neviděla. Je ale potřeba zvyknout ho od mala, tak si raději vezmi pouze štěně. Vše je ve výchově.

Ještě si počkej na odpověď Ontoly, ona je přes psy odborník.

Další odpovědi
anonym

Docela chápu touhu po společníkovi když je „jeden“ mimo domov . Pokud máš podmínky na koleji ohledně povolení a případný souhlas spolubydlících, je to asi totéž, jako pořídit si psa do bytu. Možná s tou výhodou, že na koleji se vždy najde někdo, kdo pejska pohlídá, bude mu dělat společnost, vyvenčí ap.
Také by bylo vhodné uvažovat o nějakém psím sportu a aktivitě, která by vás bavila oba.
Cestování většinou psi snáší dobře, většinou ho zbožňují. Doporučila bych psa velikosti, které se dá případně přepravit v transportní bedýnce, protože někdy může být problém, když řidič odmítne přepravit psa , který je opatřen pouze předepsaným náhubkem.
V každém případě nedoporučuji plemeno psa s delším hřbetem, které trpí
na potíže s plotýnkami a páteří, tedy jezevčíci, baseti atd. když by musel několikrát denně zdolávat 3.patro bez výtahu.
Také plemeno typicky „hlasité“ a příliš náročné na pohyb bych vyloučila. Tedy teriéři, knírači, pinčové , špicové atd.
Rozhodně bych vyloučila plemena se zkrácenou čenichovou partií, protože ta mohou mít v létě, zvláště v dopravních prostředcích potíže s dýcháním. Jedná se
o buldočky, buldoky, bostonky, mopse, japončíky, pekinéze, shih-tzu atd.
Plemena s náročnou úpravou srsti (pudlové, bišonci atd.) asi také nejsou vhodná.
Takže stále ještě zbývá poměrně velký počet plemen, která by vyhovovala požadavkům. Bude tedy záležet na osobním vkusu.
Může být velmi vhodný čínský chocholatý pes buďto v bezsrsté formě nebo osrstěný. Jsou to velmi příjemní společníci, nejsou nikterak zakrslí, osrstěná forma (labutěnka) vypadá jako malý afgánský chrt a bezsrstá se dá různě vybavovat módními oblečky. Kamarádka číňánky chová a skutečně mě překvapili svou povahou.
Něžný povahou i vzhledem a přitom žádná padavka a v několika barevných varietách je Kavalír king Charles španěl. Ovšem nevhodný je King Charles španěl se zkráceným čenichem.
Papiloni, grifonci, čivavy, šeltie, šiba inu, tibetský teriér, tibetský španěl, velškorgi, basenji, norfolk a norwich teriéři nebo český teriér…
Také může někomu vyhovovat malý stafordšírský bulteriér, mini bulteriér , protože jak je známo už většině lidí, „bojová“ plemena neexistují a naopak právě tato jmenovaná plemena se používají v zemi původu (Anglie) jako canisterapeutická plemena.

V každém případě doporučuji vybrat si štěně čistokrevné (tedy s PP- rodokmenem) od solidního chovatele, v každém případě se to vyplatí.
http://www.clo­vekpritelpsa.cz/

Drap

Raději si to rozmysli. Plemeno, které by vyhovovalo všem tvým požadavkům a ještě se mu takovýto život líbil asi nenajdeš.

huxa

Doporučil bych si pořídit Tamagotchi.
Žádnému zvířeti by šest hodin týdně v malé kleci neprospělo, psovi už kór ne, pokud ho nechceš dvakrát týdně ládovat prášky na spaní.

marci1

Záleží na tom, jestli bydlíš na koleji sama, nebo máš spolubydlící, kterým by to nevadilo. Vzhledem k tomu, že studium vysoké školy je náročné a budeš asi více „ležet v knihách“, Ti doporučuji ještě pořízení zvířátka zvážit.

St.

na koleji je mozne bydlet s jakymkoli zviretem (nebyt to mozne ani bych o pejskovi neuvazovala).. na VS uz koncim, takze mi toho ve skole uz ubyva a pristi rok uz bude jen par predmetu + zaverecna prace (tenhle semestr sem byla ve skole 3 dny v tydnu vzdy jen na par hodin). Spolubydlici mi prave letos konci a ja bych chtela zazadat o bydleni bez spolubydlici, takze tam taky problem neni.. jelikoz jezdim domu autobusem (vetsinou po 2 tydnech) a chtela bych spis stredni plemeno, necestoval by v prepravce ale s nahubkem de mi spis o to, jak to psi obecne snasi.. nas pes ( krizenec spice) cestovani autem taky miluje.. ale autobusem s nim nikdy nikdo nemusel..