zvonisek

Které plemeno psa je podle vás nejlepší nebo nejhezčí?

Líbí se mi spoustu plemen, velké hodně, ale asi bych ho nechtěla.
Z malých mám nejraději tibetského teriéra, bruselského grifonka nebo border teriéra, ale kříženec je prostě kříženec.

Nejlepší odpověď
nyjono

Mám ty nejlepší zkušenosti s kříženými kříženci.
Už 3× se mi poštěstilo z útulku

Další odpovědi
jpau

ČSV

ale není to pro každého, osobně si na to moc netroufám

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Ceskos­lovensk%C3%BD_vl%­C4%8D%C3%A1k

Západ

Nejlepší pes je ženská za plotnou nebo v posteli.

zjentek

A k čemu je dobré to určovat? Přece mám-li psa, miluji ho nezávisle na tom, co je za plemeno. Proč bych ho jinak měl?

Vsadím boty, že i klumprt by se navzdory své zvrhlé odpovědi dokázal zamilovat do jorkšíra. Tedy pouze za předpokladu, že není chcípák.

Anikitos

Zlatý retriever, klasický retriever, kolie,bigl, husky,.. je jicj vic.

Ale mám radši kočky! :D

Rokio

Kavalír king charles španěl, zlatý retrívr a husky.

klumprt

Zásadně preferuji psy, kteří vypadají co nejvíc jako psi. Do toho se vejdou německý ovčák, dobrman, retrívr, rotvajler, bernardýn. Z menších plemen třeba jezevčík, i bígl je fajn, a mnoho dalších.

Nemám rád chcípáky typu jorkšír, což je strašná móda, toho má dneska každá pipina. Ani ratlíci a čivavy, pudli a všelijací ti rozmazlení palácoví a polštářoví krysopsi. Nelíbí se mi psi s deformovanými tvary jako boxeři, bulldoci, bulteriéři.

Ovšem pokud bych chtěl psa, tak bych chtěl voříška. To jsou zpravidla hodní, inteligentní a zdravotně velmi odolní pejsci, takoví ti správní kámoši k dětem na zahradu.

Jan Kunčar

Nejlepší – pro jakou činnost? Hlídání domu nebo společník k dětem nebo seniorům nebo pomoc myslivci při lovu? Každé plemeno se hodí na něco jiného, je skoro nemožné říci „tento je nejlepší“

Jiří Bohumil

Je pravdou, že nejinteligentněj­šími bývají většinou kříženci. Čistokrevní bývají občas přešlechtění a i více náchylní na různé nemoci.
Jinak z konkrétních plemen (ras) jsou poměrně nenároční menší plemena (teriéři, pudlíci, pražský krysařík a pod.) Psi větších plemen vyžadují více pohybu a pozornosti a jsou náročnější na množství stravy.
A nejlepší a nejvěrnější jsou ti, které si vybereš jako opuštěné.
A u nás jich máme průměrně stále minimálně +/-7.A nejsme „chovná stanice“.:-)
Dcera veterinářka a absolutní milovnice všech zvířat, takže u nás občas „končí“, mimo jiná i psi, původně „páníčky“ přinesení a určení na utracení.

dalid

plemena psov sa lisia povahou, vyzorom aj schopnostami. Vyberat si psa podla toho ci je najkrajsi alebo najlepsi je nezmysel. Rozdelenie podla vyuzitia je napriklad tu
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kategorie:Ple­mena_ps%C5%AF_­podle_vyu%C5%BE­it%C3%AD

zjentek

Klumprt, krysopes zní strašně sprostě. Mnohem příznivěji vyzní myšteriér, nebo třeba krtkodav ty necito.

zvonisek

československý vlčák se mi z velkých plemen líbí velice. Je to pes krasavec.

jpau

Jj, ale je to masakr na výchovu, správnou socializaci atp. Chce to mu věnovat spoustu času.