Georgo2010

Jak se bránit, pokud při venčení psa malého plemene přiběhne střední plemeno bez pána a zaútočí?

Nejlepší odpověď
wili

Pokud je to opravdu nutné, tak psíka do náruče, nekřičet, nedělat prudké pohyby a stále se točit k útočníkovi bokem, aby na sebe psi neviděli. Sice na vás bude skákat, ale pravděpodobnost, že vás napadne je mizivá. Rovněž zkuste nějakou příručku o psech. Psi nejsou lidi, aby se napadali bez důvodu a vždy to má jasnou příčinu, stejně tak se dá rozumět veškerému jejich chování. Poslední dobou už se vzbuzuje agresivita i ve mně a pokud „jako pravidelně“ uvidím někoho s nezvládnutým, nesocializovaným psíkem, jak ho děsí a druhého psa dráždí, (toho, který přiběhl k očuchání a vyjasnění rolí)…a ještě k tomu začne kopat, či stříkat pepřákem, tak mu pepřák „doprázdním“ do vlastního obličeje a psíka mu seberu, protože mu do rukou prostě žádný pes nepatří…

Další odpovědi
Ella

pokud ještě útočící pes nedoběhl, tak zvednout psíka do náruče.
pokud už zaútočil, tak kopat, je to sice zlé, ale je to obrana, ruce bych k němu nedávala.

Jednou se nám na procházce s naším psem tohle stalo a to bylo velké plemeno, klidně jsme šli po ulici, samozřejmě z vodítkem, když z otevřené brány vyběhl vlčák a začal našeho psa kousat do hlavy, náš se nemohl ani bránit. Otec nezaváhal a kopnul toho psa, ten zakňučel a odběhl zpátky do dvora. Stejně našemu pejskovi prokousl kůži nahoře na hlavě, zůstala mu jizva.
Někdy prostě nic jiného nezbývá…

led

Vidím to denne na sídlisku.
Ale prosim, čo myslíte pod pojmom zautočí…šteká a skáče okolo? vrčí, cerí zuby a pritom chvostom máva? toto môže byť aj na úrovni detského presadzovania sily. Naozaj treba rozoznávať, či ide o hru, obťažovanie, alebo útok a podľa toho reagovať.
Stretávam sa aj s tým, že sa otvoria dvere na dome, vybehne pes, pobehá po sídlisku a vráti sa späť ku dverám a čaká, až ho zoberú domov. Prirodzene, taký pes obehá všetkých svojich psích kamarátov, chce spoznať aj nových a ako ináč predvádza sa z rôznych stránok.
Pre vás v tomto prípade je jediná možnosť, nedovoliť priblíženie „tuláka“ k vašemu aj postavením sa medzi cudzieho a vášho psa (potom predvádzame také tanečné variácie…) a prípadne vášho psa zoberiete na ruky. Nikdy sa v tomto prípade neobracajte cudziemu psovi chrbtom, ale maximálne bokom, pozorujte jeho reakcie a čo najpokojnešie „vyprázdnite priestor“.
PS:
venkovan, rozosmiali ste ma predstavou,
ako ste v parku na štyroch, chudákovi psovi hryziete ucho a váš malý psík vás ťahá preč :D

Wang

Pejskařům to může přijít kruté, ale pokud by šlo o život vašeho psa, dítěte nebo dokonce Váš, použít jde dávka pepřáku (spreje). V případě bezdůvodného napadení a ohrožení se to dá ospravedlnit.

samicek333

Sebrala bych psa do náruče a toho většíého psa bych si nevšímala, pes takto většinou varuje, takže rovnou nezaútočí, počkala bych na jeho páníčka a pokud by byl agresivnější, mělo by zabrat zakřičení na psa.

Damiana

Znám to – mám jorkšíra! Psíka nad hlavu, a píšu to sice nerada, ale bránit se nohama – takže kopat. A přiměřeně hulákat.
Útěk nezkoušej, cizího psa to ještě víc rozparádí. Když se uklidní, tak odejít normálně – ale mrňouse nerafičit znovu na zem jako vábničku!

albert

Nevenčím psa, ale kocoura na vodítku. I když jen kolem domu, jak vidím psa na volno, tak kocoura do náruče a v ruce připravený pepřový sprej. Radím to samé s jorkšírem.

mojitek

Pokud mě by se to stalo,tak bych psa nakopnul že by letěl 10 metrů vzduchem a rozmyslel si další útok ..jestli by vstal.

venkovan

Dokázat mu, kdo je na ulici, v parku pán. I za cenu, že mu ukousnu ucho.