angels

Jak na psa, který napadne svého pána

Dobrý den, máme 19 měsíčního křížence pinče s borderkou. Když jsme si ho koupili, byla jsem s ním rok doma, normálně jsme si hráli, cvičila jsem ho, dívali jsme se spolu na televizi, apod.. Pak přišel manžel z práce a hrál si s ním taky. Když udělal něco, co neměl a nepomohlo napomenutí, dostal akorát novinami na zadek. Po roce jakmile jsem šla do práce, byl na mě „naštvaný“ a jak kdyby se ke mě otočil zády. Později to bylo zase lepší.. Ale občas je takový nevrlý když se mu něco nelíbí, což je normální, ale třeba když se s ním chci pomazlit a on nechce, tak začne na mě vrčet, když jsem s ním po dobrém, tak se uklidní, ale když řeknu, že nesmí a řeknu to důrazným tónem, vrčení se stupňuje až cení zuby. Když si ho vezme manžel, že se s ním pomazlí, hned mě napadne a agresivně mě začne kousat.. Co se týče během dne, leží mi třeba u noh, nebo vedle mě na sedačce spinká, nebo se přijde sám od sebe pomazlit, dá mi pusinky a je strašně hodnej. Ale jak ho chytne blbá, tak to stojí za to. Byla bych ráda, kdyby jste mi někdo poradil, jak na něj.. Děkuji. :(

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já jsem vám už na to před chvíli odpověděla.
Kde je ta otázka? To ji zase zamindrákovaný mazal smázl? Nedivím se, že tady upadá úroveň:-( to mazání spoustu normálních lidí odradí:-(((

Další odpovědi
gecco

Kousat??
Česnekový gatě a do trouby s ním…
😉
Ne – jakmile tě kousne (nebo i jen projeví takový nápad), chyť jej za dolní čelist (ruku – dlaň, mezi čelisti, neboj, to nekousne) a drž (ne tak, aby jej stisk bolel, ale tak pevně, aby se ti nevkroutil) jej tak tak dlouho, až začně ´prosit´.
A jakmile to udělá znovu, znovu ten hmat použij.
A když „se přijde sám od sebe pomazlit“ – pokud nemáš zrovna náladu, odmítni jeho mazlení.
Pes není ten, kdo v rodině určuje co se bude nebo nebude dít a měla jsi mu to dát najevo už dávno.

Banán88

nj .. povaha pince se nezapre.. asi odbornik, jinak to nevidim, oni jsou hrozni neurotici..

MK44

Pokud se právě nechce mazlit, nemazlete se s ním. Nevnucujte se mu. Pokud během dobrovolného(!) mazlení náhle změní náladu, nechte ho vyšetřit od veterináře, jestli nemá nějaké bolavé místo.

Mimo mazlení – poslouchat musí! Nedovolte, aby se stal pánem domácnosti. Poraďte se s kynology o správném a bezpečném způsobu, jak mu vysvětlit, že při povelu poslechne a nebude vrčet a kousat.

England1522

Já bych mu dal piškot :)