Avatar uživatele
Zlatý

Proč pes nechránil svého páníčka?

Včera byl známý napaden a zmlácen.Nejprve venku a následně doma v bytě. Agresor útočil i na jeho psa-munsterlandského ohaře. Prý mu sevřel tlamu,držel nůž pod krkem a vyhrožoval.
Pes prý na začátku jen vrčel,ale na agresora nezaútočil,ani když jeho páníčka násilník bil.
Jak je to možné? Je to tím,že už se pes s ním v minulosti viděl? Nebo rasou a dobráckou povahou,či výchovou?
Útočí jen agresivně vychovaní psi? Nebo agresivnější rasy?
Děkuji za názory.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Mu"nsterland je ohař,tedy plemeno po staletí šlechtěno ke zcela jiným úkolům než k obraně.U takových psů se naopak vyžaduje aby se v případě,že se zúčastní společného honu,nesmí napadat ani ostatní psy natož např.honce s klacky v rukou atd.Každé plemeno má jiné povahové vlastnosti,pokud se jedná o dostatečně sebevědomého psa,může mít obranné chování i plemeno ,který není zrovna specialista -obranář.A ze sádady se rozlišuje obranné chování a agresivní."Agresivně vychovaný pes"= nevychovaný,nezvládnutý a nebezpečný pes.S chováním a nečekanými emocemi může mít i vlastní majitel problém...Psy velkých plemen žijící ve městě se správný majitel snaží co nejvíce socializovat a vychovat aby s nimi mohl bez obav fungovat ve společnosti jiných spoluobčanů,dětí a psůl,protože ne každý oplývá toutéž náklonností ke psům jako my.Každý i malý pes musí být vychovaný.Váš známý měl smůlu,že byl přeopaden,ale i v tomto případě je bohužel snad lepší,že jej pes nebránil nebť naše zákony jsou nastavené velmi podivně v případech použití psa na vlastní obranu....:D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Každý pes nebrání. Je to, jak říkáte rasou, povahou i výcvikem. Nemůžete spoléhat na to, že Vás ochrání kterýkoli pes, u loveckého psa bych s tím ani nepočítala.

Pes nemusí být vychován k agresivitě, aby bránil, ale k obraně, je to trochu rozdíl.

Jinak chci ještě říct, a to se budete možná trochu divit, že je celkem přirozené i chování, kdy se pes přidá na stranu útočníka, pokud není k obraně cvičen.

Naopak jsou případy, kdy dobrák od kosti poznal situaci, kdy šlo opravdu do tuhého a pána bránil.

Pokud není pes k obraně cvičen a nikdy se s napadením pána nesetkal, tak asi těžko říct, jak se v dané situaci zachová.

Záleží i na vzrušivosti psa.


Avatar uživatele
Zlatý

Pes zřejmě nikdy nebyl cvičen na obranu. Nikdy se s ničím podobným nwesetkal a nevěděl co se děje. Ohaři nejsou žádní velcí obranaří. Na obranu se cvičí jen zcela vyjímečně.


Avatar uživatele
Pokročilý

Máme tříletou fenečku pražského krysaříka,která neváží ani 2kg.Když na mě jednou začal manžel hodně křičet,zavrčela a zaútočila na něho.Hodně nás to oba zaskočilo,jak mě šla okamžitě bránit.Jinak je to hrozný mazlík a je hodná na všechny.


Avatar uživatele
Bronzový

Pes měl asi strach. Náš pes vrčí akorát když se bojí, třeba i na lidi, lae jak přijdou k němu blíž, začne panikařit a buď útočí ještě víc, což mu vydrží jen chvilku, nebo se snaží schovat. Pes se s takovouto situací asi nesetkal a tak nevěděl co má dělat.
Já mám praktické, že když vyjdu ven s velkým psem, tak i přesto, že je to zlatý retrívr a většina lidí toto plemeno zná jako bezproblémové a přátelské, všichni nás obchází obloukem, aby se k nim pes nedostal.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Moc děkuji za odpovědi.
Kapko,ajo,to jsem si vůbec neuvědomila,že pes vlastně nemusí být vychován k agresivitě,aby bránil,ale k obraně a to on nebyl.
A že se takový pes může postavit na stranu útočníka,mě opravdu překvapilo.
Jsem za informace moc ráda a ještě jednou děkuji.:-)

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1221
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 375
Zlatý annas 338
Zlatý ReHu 310
Zlatý hanulka11 296
Zlatý marci1 295
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 262

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.