Andy.vlk

Shiba Inu – vhodný pes?

Dobrý večer,
ráda bych se zde zeptala jaký je váš názor na již zmíněného psa, popřípadě vaše zkušenosti s ním. Procházela jsem si o něm nejrůznější články a taky prostudovala encyklopedii, ale jistota je jistota, proto se chci zeptat někoho kdo má opravdu s těmito zvířata zkušenosti nebo se o ně zajímá (někdy mi přijde, že v encyklopediích a na internetu píší vždy něco úplně jiného)
Ráda bych se dozvěděla o pejskovi něco o pejskovo srsti (líná hodně a intenzivně? chlupy se špatně dostávají z koberec či z oblečení?), o pohybu (stačí mu několik procházek za den, nebo musí mít neustálý pohyb?), je vycvičitelný?, pokud je doma sám nebo se mu zrovna nikdo něvěnuje, tropí neplechy a škody?

Předem děkuji za opovědi, tento pejsek se mi zalíbil a pokud mi i zde potvrdíte to co jsem se dočetla, tak je to ideální pejsek pro náš domov :)

Nejlepší odpověď
ARIS

S plemenem Shiba -Inu nemám zkušenosti, ale známý má Akita-Inu. Je to samostatný, přemýšlivý pes, tvrdohlavý, ale poslouchat umí.
Osobně si myslím, že orientovat se dle toho jaký pes se mi líbí není to nejlepší. To je jako bych si chtěl koupit auto a vybíral si dle toho jaké se mi líbí a nedíval se na to v jakém prostředí s ním chci jezdit.
Odpovězte si na otázku jaké plány s pejskem máte, chcete s ním sportovat? Chcete čistit koberec od chlupů, risknete když pes sám doma něco okouše zničí jen proto, že je plemene aktivního a nedostal možnost svoji energii někde vybít? To, že zrovna máte moc práce a on musí počkat není pro psa podstatné v tom směru, že si své řešení vždy najde. Malé štěně se musí vychovávat a pak alespoň něco naučit. Pes je tvor který tu bude i více než deset let a vy se mu po celou dobu musíte věnovat.
Nevím zda víte něco o socializaci a výchově,
podívejte se na internet.
Přeji úspěch a ať se podaří vybrat štěňátko které až vyroste bude velkým (nemyslím nutně vzrůstem)kamarádem.

Další odpovědi
BENYTA

Předpokládám, že osobní zkušenost bude nejlepší – vyber si větší psí výstavu, den, kdy podle FCI skupiny jsou šiby. Za pár dnů je Brno, na jaře Praha…

iwrana

Odpověd Betyny se mi líbí a jen ji doplním.Na výstavě se majitelů těchto psů ptej na všechno,co tě zajímá.Většina pejskařů se o plemeni,které mají, baví rádi a vše ti zodpovědí.