Chci si pořídit psa, který myslíte že je vhodnější shih-tzu nebo čivava?

Nejlepší odpověď
arygnoc

jestli ho chcete do bytu, odpověď je žádneho. Do bytu pes nepatří.

Jinak je to jedno.

Další odpovědi
roxy52

Shih-tzu je náročnější.Pot­řebuje občas česat a celkovou úpravu srsti,kterou má delší než čivava.Ale jinak jsou to obě společenská plemena a rozhodně umí dokázat svoji lásku k páničkovi.
Doplňuji:
Doplňuji pro Arygnoce-tyto plemena jsou právě určená do bytu.

ReHu

Do bytu nebo domečku se zahrádkou?
Nejlepší jsou psi z útulku 🙂.

kikina.k

Ja si myslim,ze je vhodnejsi civava.Za prve je podle meho hezci :),za druhe neni moc narocna jako si-tzu a take ma si-tzu o dost delsi srst a je to narocna prace,porad se to musi cesat,jedine ze by byl ostrihan.A take mam jednu znamou,ktera ma toto plemeno a jak ma ten kratky cumak,tak strasne chrochta :D

adula

lepsi je civava ma kratsi srst

Milka 1

Shih-Tzu protože už máme třetí čubičku a jsou to absolutně fantastičtí pejsci, pravda je že se musí často a pravidelně česat protože se jinak srst začne zaknocovat ale to asi vyřešíme na jaře ostříháním takže já bych jiného pejska nechtěl..

Sarča

Podle toho v jakých žiješ podmínkách.Shih-tzu je více náročná než čivava.Čivava je hodně ublafkaná a nejčastěji nesnese malé děti.Ale já osobně bych si vybrala čivavu.

kapka

Arygnoci, kam tedy, podle Vás , patří shi-tzu nebo čivava? K boudě?
Já nejsem zastáncem Vašeho názoru, že pes nepatří do bytu. V bytě je mu dobře, pokud má dost procházek ven a zábavy s pánem. Víc líto je mi psů, kteří jsou sice celý den venku, ale jsou tam sami, bez kontaktu se zbytkem smečky /s lidmi/. Navíc to mnoho majitelů svádí k tomu, že mají pocit, že už nemusí psa venčit na procházkách, když je někde na zahradě. Ale pes potřebuje i jiné podněty než zahradu, kterou notoricky zná.