dan.a111

Pes vhodný pro malé děti??

Dobrý den, chtěli bychom si pořídit psa, všechno máme zařízené, velký dům, zahrada, dostatek času, ale máme 2 kluky, dvojčata, v březnu jim budou 4. Poradil by mi někdo hodný, jaké plemeno je pro ně vhodné, aby byl spíš takový kliďas, ale zároveň si rád hrál, no, zkrátka plemeno vhodné pro menší děti :D. Podotýkám, že si psa pořizujeme pro sebe, nikoliv pro děti, neočekáváme od nich, že se o něj budou starat 😉. To jen abyste odpovídali k otázce. Předem děkuji za jakoukoli odpověď 🙂.

Nejlepší odpověď
anonym

V podstatě jakýkoli dobře socializovaný pes je „vhodný k dětem“…
Spíše bych doporučil psa většího (přecejen bude lépe ´snášet´ dětské nápady retrívr nebo bernardýn, než chihuahua), ovčácké, služební nebo společenské plemeno.
Ale děti poměrně rychle vyrostou, takže při výběru plemene bys měl zohlednit i další aspekty – krátkosrstá plemena jsou vhodnější do domu, dlouhostrstá zase pro celoroční pobyt ´venku´; jak (k čemu) jej případně budete cvičit; hlídač/nehlídač…
Každopádně ale nepočítej s tím, že si pořídíš štěně, to vypustíš s dětmi na zahradu a nebudeš se ´starat´ – psa budeš muset nejméně rok, spíše roky dva i tři (podle plemene), cvičit a vychovávat.
😉

Další odpovědi
Drap

Osobně bych doporučoval Švýcarský bílý ovčák. Pěkné , klidné, lehce zvládnutelné plemeno a i podle zkušenosti k dětem ideální.

anonym

Ratlika bych rozhodně nedoporučovala, je to malej nervák, spíš toho retrívra, vydrží i venku v kotci, nebudete mít plný dům chlupů.

gracesabol

pes je pes stačí se trochu posnažit v jeho výchove

NikkiHeat

No brácha má čtyřletou dceru a psa mají ruského barzoje (chrt)…no úžasný inteligent – famozní zvíře.

Alesh

Labrador, Zlatý Retriever… nebo pak nějakého malého hajzlíka, nějakého toho pinče apod. Zkrátka plemeno, kde je jasné, že tomu dítěti nemůže vážně ublížit, i kdyby cokoliv…

Pavlína2014

Vaše nároky (klidný, milující děti a hravý) splňuje nejlépe labradorský retrívr. Toto plemeno je také velmi chytré a snadno se cvičí.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­bradorský_retrí­vr

mojitek

jak už tady bylo řečeno-nepořizoval bych moc malé plemeno.Ono totiž malý nerovná se nejvhodnější.Ono i kdybyste si pořídila pitbula,tak při správné výchově to bude mazlík-to jen pro příklad.Znám i některé psy """nejvíce vhodné k dětem""" zl.retriever,la­br.retriever,bo­xer které při nesprávné socializaci,výchově byli tak agresivní,nervní s nevyrovnanou povahou že si potřebovali dokazovat svou nadřazenost téměř u kohokoliv.Takže pokud máte zahradu atd šel bych spíš po kvalitních štěňatech z osvědčených chovů,s vyrovnanou povahou u osvědčených chovatelů kde Vám poradí které štěně se k Vám s dětmi hodí. A pokud nemáte zkušenosti se psy,tak bych pinče a pod vynechal..

Emefej

Žádný, pes není hračka pro malé děti, je to živý tvor, vyžadující strostlivost, lásku a péči. Malým dětem doporučuji plyšového.

Tobbynka

Já bych vřele doporučila Labradorského retrívra (labradora). My si chceme taky pořídit pejska – chceme rodinného, milujícího děti, neagresivního, mazlivého a hravého. Pořizujeme si labradora (zlatého) a už se na něj těším. Jsou to prý zlatí psi, lehce vycvičitelní a milují vodu. :) Malého psa už v životě nechci, jsou agresivní na děcka (jak který). :(

kristýnary

My jsme měli psa ještě před tím, než se nám narodila dcera, takže jsem alespoň nemusela řešit dilema, kdy jí nějakého pořídím. Máme bígla a bydlí s námi doma a s dcerou jsou nejlepší kamarádi. Včera jsem mu z https://www.do­macizoo.cz/ objednala antiparazitní obojek, protože mám strach, aby nám domů nepřinesl nějaké klíště, když jich má být letos zase hodně.