Jack 12323

Proč je tolik psích ras?

Zajímalo by mě proč bylo vyšlechtěno tolik psích ras, dále me zajímá proč vlci nevyhynuli, když se z nich vyslechtili psi.

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si o domestikaci psa.

https://www.od

a další
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=domestika­ce%20psa

.Původní psi byli zvyklí lovit větší zvířata. Měli např. potíže chytnout krysu, i když ulovili antilopu. Postupně psi začali sloužili i k jiným účelem, takže se všelijak křížili, záleželo také na oblasti, kam se dostali.

Stručně řečeno, různí psi jsou dnes chováni pro různé činnosti.,
Např. anglický teriér byl vyšlechtěný z původního lovce „větší zvěře“ na psa, který se vešel např. do nory apod. a lovil krysy, myši a další drobnou zvěř. ..

Psi byli tedy původně určeni pro lov , záleželo na prostředí a na tom, kde která žila zvěř a také na ročním obdobbí a klimatu. Proto byli někteří psi vyšlechtěni jako štíhlí, dobří běžci např. pro to, aby pronásledovali jeleny, zajíce nebo gazely. Malí aktivní psi pro lov králíků. Velké silné psy pak vyšlechtili držitelé kvůli ochraně pasoucích se stád ovcí, , koní, vepřů atd.

Za celou dobu existence i získávali psi i jiné použití kromě lovu a ochrany domů a domácích zvířat,

Každá rasa se nedala využívat obecně,. Někteří psi začali sloužit k pátrání a záchraně lidí, jízdě na saníoch, při lovu – nošení zvěře, pomáhali policii, zdravotně postiženým, zábavě atd.

Aby to bylo možné, muselo existovat hodně druhů od roztomilých, načechraných malých společenských psů, až po temperamentní teriéry a výborné ovčáky atd.

Takže záviselo na tom, v které zemi a pro které účely se začali psi používat.

https://www.qu­ora.com/Why-are-there-so-many-breeds-of-dogs-but-only-a-few-species-of-humans

Další odpovědi
Drap

Každý druh byl šlechtěn a používán pro něco jiného. Proč by měli vlci vyhynout. Pokud mají dostatečný životní prostor a mají dost potravy, neni jediný důvod proč vyhynout