Danislava

Chtěla bych poradit, kterého psa si mám pořídit. Potřebuji hlídací plemeno, děkuji! :D

Mám pětiletou fenku knírače.
Doplňuji:
Naše fenka hlídá výborně, ale jen si prostě chci pořídit dalšího pejska. :D

Nejlepší odpověď
briketka10

nechápu proč si chceš kromě
knírače pořídit dalšího pejska,
když knírači jsou hlídací psi ?
nebo ta tvá fenka nehlídá ?

Má vysoce vyvinuté smyslové orgány,
a proto je z něj výborný a ostražitý
hlídač, který neštěká zbytečně.
zdroj :
http://knirac-stredni.hafici.cz/

Doplňuji:
všechna plemena kníračů
od malého po velkého jsou
výbornými hlídači asi záleží
jen na majiteli, jak se k němu
chová :)

Další odpovědi
marci1

Některá plemena psů vhodná ke hlídání :

německý ovčák
rotvajler
dobrman
leonberger (přirozený hlídač, bez nutnosti výcviku)
německá doga
bernský salašnický pes
estrelský pastevecký pes
velký švýcarský salašnický pes
hovawart
knírač střední, velký

Doplňuji:
http://www.ha­fici.cz/clanky/vycho­va-a-vycvik-psa-2/jak-vychovat-hlidaciho-psa-8536/

anonym

…„hlídací plemeno“…
Na co? – jiné je hlídání pozemku a jiné dítěte…
😉
Ale pokud jsi zkušená chovatelka, pořiď si něktré z ovčáckých plemen – třeba kavkazana.
A nebo leonbergra či hovawarta…

anonym

Chybí bližší požadavky, které by pomohly vybrat ze široké palety vhodných plemen. Např. velikost, typ srsti, povahové vlastnosti atd.
„Další pes na hlídání“ k výběru nestačí .
Doplňuji:
Pozor! Kavkazan není ovčácké plemeno, ale pastevecké a to je významný rozdíl!
Ani leoberger a hovawart nejsou ovčáci. Všechna tato plemena patří mezi dogovitá .
Ovčáci a honáčtí psi jsou jiná skupina. Významově, původově i pracovně.

Emefej

Velký knírač nebo hovawart.

Alicenela

Zdravím, mohl by mi tu prosím někdo poradit s výběrem kvalitních konzerv a granulí pro našeho staršího pejska, který už nemá nejlepší zažívání?

Chvojkaerik

Ať vybíráte konzervy nebo granule, tak velice důležité je držet se zásady, aby oboje obsahovalo co nejvíce masa, ale u toho to rozhodně nekončí, musíte sledovat i zbytek co konzerva obsahuje, pokud má horší zažívání, tak můžete vyzkoušet i konzervy s jedním proteinem, které jsou pro zažívání velice přátelské.

Alicenela

Kdo prodává nebo kdo vyrábí ty konzervy s pouze jedním proteinem prosím?

Filips

Také pro našeho psa kupuji pouze konzervy s jedním proteinem, musíte hledat konzervy Brit mono protein, prodávají se v několika obchodech, já objednávám přímo z jejich stránek https://krmivo-brit.cz/cs

briketka10

jak napsal mowla Hovawart
by se hodil je to přátelské
plemeno :
http://hovavar­t.hafici.cz/

briketka10

aha, tak vybírejte podle plemene,
které by se hodilo k té vaší fence,
jestli není moc ostrá, aby se snesla
s dalším pejskem, když je již starší
nebude to jednoduché..