Avatar uživatele
LA MINA

Pes nebo fenka?

Mám si poříďit psa nebo fenku? Hárající fenky utíkají za psy, nebo právě psi utíkají za fenkami? Nechci totiž riskovat, že mi fenka uteče na schůzku se psem a pak bude mít štěňata. A kastrovat bych ji nechtěla. Proto si myslím, že by bylo lepší si poříďit psa, ale nejsem si tak stoprocentně jistá. Poraďte prosím, co je lepší – pes nebo fenka??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanjimka, chudst před 4569 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Psi utikaji za fenkami a fenky si to rady nechavaji libit XD

Co je lepsi, jestli pes nebo fenka se rict moc presne neda. Urcite neplati, ze pes je lepsi hlidac a fenka vetsi mazel – v chovani bych moc rozdil nevidel, pouze a jen v tom problemu, na jaky jste se zamerila a na nej je odpoved jednoducha:

Nejjistejsi je bud fenku vykastrovat [ci jak se tomu rika u fenek] nebo si poridit psa.

lucijej: s ocuravanim kdejakeho „patniku“ mate sice pravdu, ale v tom bych problem nevidel, kdyz ho naucite, kde curat muze a kde ne. A neni pravda, ze stekaji vice – to zalezi na konkretnim pejskovi.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

My máme fenku a za psy neutíká, ale neutíkal nám ani pes za fenama. Fenky hárají 2× do roka, tak to není zas takový problém ohlídat a venku ji mít na vodítku. U psa je zas potřeba počítat, že očůrávají kdejaký patník a roh a taky mi přijde, že víc štěkají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Je to úplne jedno, koho chcete toho majte.
Feny sú „nebezpečné“ háravé len 2× ročne, vtedy treba väčšiu pozornosť.
Psi síce nehárajú, ale za to si to vynahradzujú celý rok. Vždy, keď chcete mať kľud, sa im podarí ako naschvál stretnúť háravú fenu. :(
Čo sa týka stráženia alebo obrany, fena dokáže zahnať nielen človeka, ale aj väčšinu psov. A to veľakrát bez ohľadu na veľkosť. (z vlastnej skúsenosti, moja fenka mi vždy chránila- strážila chrbát a účinne)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
teracora

Fenka hárá 1× až 3× ročně, nejčastěji 2× ročně. V tom tzv. „hárání“ vyhledává psa jen tři dny (+/-).
Naopak pes je na lovu celých 365 dnů v roce.
Nechám na Vás abyste si sama vybrala, co je pro Vás přijatelnější ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanjimka

Měli jsme psa i fenku.Jediný rozdíl vidím v tom,že pes Vám domů štěňata nepřinese.Fenku hlídáme a okolní psi nám obcházejí a občas i trhají plot,aby se za ní dostali.Pes sice občas zdrhl,ale se štěňaty jsem se trápit nemusela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Myslím, že je to s klady a zápory u psů a fen tak 50 na 50…fenky hárají, ale psi bývají dominantnější. Prostě si vyberte plemeno, jeďte se podívat na štěňátka a to, které si vás oblíbí, nebo si ho vy oblíbíte si vemte. Myslím, že v tu cvhíli vam to budde jedno…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwrana

Bylo by dobré vědět,jaké plemeno si chcete pořídit a zda by pes,nebo případně fenka bydleli v bytě,nebo na dvoře.A když by jste se rozhodla pro fenku a měla ji na dvoře,zda by jste ji po dobu hárání mohla umístit na bezpečné místo.Třeba do kotce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
amelie95

To je stejné.Každý má výhody i nevýhody. Fenka hárá a tím přitahuje všechny psy a běží za nimi i.Pes běhá za hárajícími fenami a jsou i mohutnější než feny.Fenky jsou pozornější a více poslouchají ale Psi jsou více aktivní-jak který.. ale zase je cvičení více baví.Na fence by mi vadilo hárání a na Psech zase to,že by za fenkami běželi..více nemůžu zatím říct

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nikuuš

doporučila bych fenku, říká se že jsou klidnější :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2235 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata