Agneta

Jakého pejska si pořídit?

Jde mi jen o pohlaví a né o rasu.

Totiž mám obavy, že pes-samec pozná(očuchá), že jsem holka, a nebude mne třeba brát „tak vážně“ jako šéfovou…měla bych tedy brát raději fenku, a psů se vyvarovat?:DD

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Pořiď si raději micinu.

Další odpovědi
Banán88

s timto bych si hlavu nelamal, at pes ci fenka, budou majitele respektovat oba stejne. Co se tyce pohlavi, tak psi si vetsinou citove vice tihnou k chovatelce a fenky k chovateli, ale to je spise otazkou stranky citove a emocni (znam z vlastni zkusenosti), potvrdilo se mi to nejen u psu vseobecne, ale i u kocek.
Doplňuji:
V kazdem chovatelstvi tohoto typu, je vsak nutne, byt nejen spravedlivym pritelem onoho tvorecka, ale predevsim budete stale bojovat o misto vudce smecky, at uz to bude samec ci samice, budou mit obcas tendenci Vas umistit v zebricku pod sebe, at uz se to bude projevovat fyzicky ci jen v poslusnosti

anonym

Kup si nějakýho malýho smetáka, aby se ti vešel do kabelky, až budeš konat svoji oblíbenou činnost – šmejdění po krámech, to nebaví žádnýho psa

zjentek

pořiď si pejska fenu, jednoznačně. Pes, když tě očuchá, tak je to v pohodě, ale když tě oš.uká (třeba nohu, víš jak) ,tak máš po autoritě.
Ovšem když si do budoucna pořídíš třeba i chlapa, kterej se k vám přidá a třeba bude mít ty správný „zvířecí instinkty“, tak se ti taky může stát, že tě ta čuba začne plně ignorovat ..takže těžko radit okolo respektu zvířat

anonym

Ne,pes je schopen poznat toho,kdo je jeho vůdce,at je to pán ,či žena,
na tom nezáleží.

beer

Pokud budeš vést správně výcvik, jako pána tě budou uznávat obě pohlaví !!

Jinak je ale vhodné počítat rovněž s investicemi, kdy tě fenka přijde dráž z hlediska veterinární péče – více viz moji odpověď zde http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-lepsi-23.

Zdroj: Vet.praxe

Michael13

Pokud nebydlíš v RD se zahradou, ale v bytě ve městě, tak raději žádného. Už tak jich je až moc. Zvlášť pokud si ho chceš pořídit hlavně jen proto, abys byla IN.

Agneta

Jugar >>>> super sexistický fór („ať je to pán, či žena“)- pošli to feministkám, ale mně takhle psát nemusíš:DDD

johana 56

Psí kluk/hoka si svého pánička/paničku každopádně pořádně „očuchá“.Důležité je vytvoření ztahu,založeného na respektu,disciplíně a vzájemné důvěře.Pro obě pohlaví platí,že je potřeba trávit s nimi hodně času,nenásiným,ale důsledným výcvikem a laskavou péčí je naučit poslušnosti.

Agneta

Díky, to by tak bylo…:D

gagaga

plysovyho ! :p

  • iv-

Agneta

plyšovýho nafukovacího?:DDD