Fulka

Co dělat, když mi rodiče nechtějí koupit psa? Když se rodičů zeptám, proč? odpoví mi: už to neřeš. Já nevim co mám dělat

Nejlepší odpověď
Berušinka

A kolik ti je? Opravdu by ses o toho pejska starala? To není sranda mít psa. Jsou to výdaje za žrádlo, veterinu a také je potřeba hodně času. Tady ti nikdo neporadí v tomhle. Rodiče ti koupí psa, tebe za 2 měsíce omrzí a co potom?

Další odpovědi
chudst

Viz Berusinka a castecne i DDarent (s kockou nesouhlasim, ale je to ciste muj subjektivni nazor, nemam je moc rad, i kdyz tady v tomto pripade by to mohlo fungovat); mit doma pejska je fajn, ale starat se o nej, chodit jej vencit 4× denne v jakemkoli pocasi s tim, ze minimalne jedna prochazka by mela byt delsi, nez trebas 10 minutova, to uz zase takova legrace neni. Skutecne nad tim popremyslej. Vyklid si hlavu a napis si vsechna pro a proti.

Jinak podobne otazky uz zde byly polozeny, podivej se, co radili ostatni drive:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-mam-premluvit-rodice-aby-mi-poridili-pejska

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-premluvit-rodice-aby-mi-koupili-psa

fcoop

Kdysi jsme se ségrou ukecali rodiče,takže oni se zaťatými zuby kývli – a šup – měli jsme štěňátko.To bylo radosti,nadšení a tak…
Hádali jsme se – kdo s ním půjde ven – jak myslíš,že to dopadlo?
Moc se rodičům nediv – třeba byli kdysi stejní,jako já se sestrou.

anonym

Taky se musíš podívat kde bydlíš.Pokud v paneláku(či domě s vícero lidmi), myslíš, že to není týrání psa aby byl v malém prostoru?Určitě chodíš do školy, rodiče do práce.Pes bude doma sám a bude štěkat(bude se mu stýskat).Budeš chodit vysvětlovat sousedům, že TY jsi chtěl psa?Co když někdo ze sousedů chodí na směny a přes den spí a ten pes ho nenechá svým štěkotem vyspat.Jak toto budeš řešit?Máš hodně peněz, aby jsi mohl platit poplatky za psa (v každém městě jsou jiné), když bude nemocný tak veterináře a léky atd.?
Když pojedete na dovolenou kde bude pes?Pokud si ho vezmeš sebou do zahraničí, tak vyběhat veterinární potvrzení, musí mít všelijaké očkování (a to také není zadarmo).Jo, hochu (nebo děvče) pes je velká zodpovědnost a právem Tví rodiče s ním nesouhlasí, protože vědí, že každá hračka ( ale pes není hračka) dítě omrzí a pak se už o ni nechce starat.Pes není na týden či dva, pes je nejméně na patnáct let.Budeš se ještě po deseti letech o něj starat?

DDarent

Ty chceš chdit v deštivim dni 3× deně ven aby se pes vy.r.l??? Kočka je teda mnohem lepší!!! ta aspoň chodí na písek!!!

aloevera5

Nechci Ti dělat naděje, ale to, jak tvoji rodiče odpovídají, mi zní, jako by něco plánovali a třeba pejska dostaneš na narozeniny nebo k vánocům. Je to takový můj pocit.

ReHu

Záleží na tom, kolik je ti let a kde bydlíte.
Možná bys mohla udělat první krok ty a podívat se, kde je u vás nejbližší útulek pro pejsky a chodit s některým pravidelně na procházku.
On si tě pak bude pamatovat, bude vítat a taky s tebou bude rád.
A po čase, když rodiče uvidí, že to není jen na krátkou chvíli, si ho třeba budeš moci vzít domů. Protože i doma s nim budeš muset chodit na procházky každý den. I víckrát, než jednou.
A také – NEZAPOMEŇ – co s pejskem, až pojedete na prázdniny, nebo i jen na výlet. Kdo se o něj postará?

Sof_ia

Viz Berusinka (Je to pravda,menší děti si přejí pejska protože je roztomilý ale pak vyroste a co pak pak už ho nechtějí a nechtějí se o něj starat protože jim nepříjde už roztomilý ,fakt popřemýšlej ne jen nad tím co s ním budeš dělat když bude ještě štěně ale taky nad tím co ho budeš učit až bude starší ,a jedu by tě to taky bavilo se o něj starat .😉

Sof_ia

Jesi by tě to bavilo se o něj starat (omlouvám se za chyby)