VanEgg

Co mám udělat, když chci nahlásit koupi nového psa?

Odpovědi
WoIfy

Koukni se na stránky svého městského úřadu, a stahni si odtamtud formulář s názvem „Přihlášení k místnímu poplatku ze psů“ (nebo tak nějak). Ten vyplň, a odnes na příslušný (pravděpodobně ekonomický) odbor městského úřadu do 3. měsíců věku psa.
Tímto je pes přihlášen.
Výše poplatku závisí na příslušné obci, u které je pes přihlášen. Do konce kalendářního roku ti bude poplatek vyměřen na místě, nebo tě bude o jeho výši informovat MÚ formou složenky, dopisu, popř. e-mailu.
Dále tu máme povinnost tohoto psa čipovat.
Čipování se provádí v půl roce života psa na veterině. Většinou se zároveň očkuje proti vzteklině.
Číslo čipu se musí rovněž nahlásit – kontakt k nahlášení ti dají při přihlašování psa.