cosnim

co s pejskem

ahoj potrebuju poradit co s psikem nasli jsme ho cca pred tremi mesici a nechali si ho majitele jsme zkouseli hledat i noveho ale bez vysledku bohuzel byla chyba si ho nechat nyni se stehujem a psa si vzti sebou nemuzem co ted odvezt ho do utulku?plati se za to neco? to tam mame prijit a rict dobry den 3 mesice mame doma nalezence mate pro nej misto? co kdyz pro nej misto nebude tak na policii?
Doplňuji:
mam na mysli nejaky prazsky utulek letaky byly vylepene darovat jsme ho zkousely pres internet a o vikendu se mame stehovat tak to uz asi nestihame se dal snazit :( je mi to lito nechaly bychom si ho kdyby to slo ale nejde budem radi kdyz mu najdou jiny domov horsi je ze si na nas za ty mesice zvyknul a je uz jakoby nas ne? nasla jsem na internetu ze chteji jak kde tedy 1000,– ale ja jsem na materske a budem v patek platit dve kauce a najem takze platit jeste mesicne nebo jednorazove to je jedno za psa kterej jakoby ani neni nas nepripada v uvahu cipovany neni tak nevim zda se podari nanjit majitele :(

Nejlepší odpověď
anonym

Útulky převezmou psa pouze od policie a náklady na pobyt psa se účtují obci,
v jejichž katastru byl pes odchycen nebo majiteli, pokud se ke psovi přihlásí nebo je zjištěn podle identifikace (např.čipování) psa. Pokud do útulku umístí psa soukromá osoba, pobyt hradí ten, kdo psa si tam psa odloží. Zkuste facebook nebo jinou sociální síť. Každou chvíli dostávám touto cestou podobné žádosti
a většina jich dopadne dobře. Policii můžete kontaktovat a ohlásit jim nález psa. Předpokládám, že nevíte zda je pes čipován, tak to zjistěte u veta, protože čipovaný pes může být
v registru a tam si adresu majitele snadno dohledáte. Pokud budete chtít, napište mi vnitřní poštou, dám vám několik kontaktů pro takové případy.
ad: Krispin: jen pro tvou informaci: Došlo již před časem ke změně zákona, pes není považován za „věc“ a dokonce ze Zákona na ochranu zvířat proti týrání z.r.1993 je trestným činem opuštění zvířete. Otázkou případného utracení psa nebo jiného zvířete se tento zákon také zabývá. Nábádáním k utracení jsi tazatelce zrovna moc nepomohl. A kromě toho: jedná se o termín „humánní“.
Doplňuji:
krispin, omlouvám se! Tápal kolega TITUS :))

Další odpovědi
honza19hk

pokud ho nechceš a v útulku by ho nevzali , jdi s ním ven ale bez známky a vodítka zavolej městskou policii,že jste ho našla a že nemá známku,oni bu´d majitele seženou nebo ho dají do útulku.Útulek je zpravidla zřizován městěm takže policajti tam psi vozí zdarma pokud někde pobíhá a nikdo se k němu nehlásí.

Klára K.

http://www.ze­lenevendoli.cz/psi-utulek/
prostě tam přijeď a řekni jim, co se stalo.

odpomass

Nejlepší by bylo, kdybyste rozlepili (nebo rozeslali lidem) letáky s fotkou a popisem psa, také s časem a místem jeho nálezu, v lokalitě, kde jste ho našli. Útulek by ho měl přijmout, pokud nebude mít plno. Kdyžtak musíte zkusit jiný. Ale policii bych kvůli hledání původního majitele určitě taky oslovila.

krispin

No, s těmi útulky je to jak kde. Někde si prý berou několik stovek za umístění psa natrvalo, ale většinou je to zdarma – ostatně pokud řeknete že jste ho našli a „zapomenete“ při tom zmínit, že jste ho už měli tři měsíce doma, tak se za odevzdání takového nalezence vůbec nic neplatí…
Doplňuji:
…nebo ho zkuste darovat. Většina zverimexů má nástěnku, kde můžete umístit inzerát s nabídkou darování, stejně tak jako v regionálních novinách, tam je velká pravděpodobnost odezvy.

anonym

tak jako záleží na vás, jak moc se chcete postarat o toho psa. je tu několik možností. 1. psa umístit do útulku k adopci 2. najít někoho kdo se psa ujme 3. vypustit ho na ulici 4. humalne ho usmrtit. nechci vypadat necitlivě, coz necitlivi urcite nejsem, ale jsou to realny moznosti za ktere vam nikdo nebude říkat nic ohledně týrání zvýřat. je to Rozhodnutí majitele toho dotyčného psa, protože pes je zákonem braný jako věc. Dle mého názoru, by bylo rozumné pejska nafotit a umístit to třeba na facebook s popiskem, že je k adopci (jestli ho máte), určitě je to lepší než třeba inzerát.