Tobbynka

Zvykne si štěně, které bylo 2 dny doma na pobyt venku?

Dobrý den. Máme doma 7 týdenní štěňátko (velkého plemen) a první 2 dny jsme ho měli doma (samozřejmě jsme s ním chodili i ven, nebyl pouze doma). Doma ho máme proto, protože u nás bylo chladné počasí a nám bylo líto ho nechat venku mrznout. Jenže teď, když ho zvykáme na venkovní prostředí, pořád jen chodí ke dveřím a chce dovnitř. Jak ho máme zvyknout na venkovní prostředí. Asi jsme udělali špatně, že jsme ho nechali doma, jenže nám ho bylo prostě líto a tak jsme ho vzali k nám, aby byl v teple. Prosím pomozte, jsem z toho zoufalá. Nejradši bych si za to dala facku. :( Jestli mi pomůžete, tak budu moc vděčná. Už stavíme boudu a bude za chvíli hotová. :( Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
anonym

Jakmile bude mít svůj příbytek (boudu, kotec, výběh), prostě je tam nechte, zvykne si – pochopí, že tohle je jeho a přijme to.
Zpočátku – pochopitelně, ´po kouskách´ – aby nenabylo dojmu, že už nikdy nepřijdete.
😉

Další odpovědi
beer

Musí mít venku svůj příbytek, bez něj ani nezačínej.
Tam mu nechávejte vodu, jídlo a zpočátku i pamlsky – zakrátko si zvykne.
Něco více zde: http://faunanet­.sweb.cz/psi/chov-psu/pes-venku/stene-venku.htm