Dzejkob

Utracení štěňat?

Věděli jste, že se štěňata u veterináře utrácí tak, že se jim ustřihne po narození hlavička?

Je to pravda, nebo blbost?

Nejlepší odpověď
beer

Blbost je to.
Doplňuji:
V naší vet. ordinaci nic takového neděláme a hledal jsem také na netu:

Usmrtit psa může pouze veterinární lékař po posouzení jeho zdravotního stavu, a to v souladu se zákonem č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů. Důvodem k usmrcení může být pouze:

  • slabost,
  • nevyléčitelná nemoc,
  • těžké poranění,
  • genetická nebo vrozená vada,
  • celkové vyčerpání nebo stáří zvířete,

jsou-li pro další přežívání spojeny s trvalým utrpením.

V žádném případě není povoleno utrácet tzv. nadpočetná štěňata, nebo štěňata, která vykazují nežádoucí exteriérové znaky pro dané plemeno (např. nestandardní zbarvení).

Zdroj: internet

Další odpovědi
anonym

Vím, že mě nyní budete všichny zatracovat, ale žiju na vesnici a tam se odjakživa zabíjela zvířata.Já osobně jsem štěňata a koťata zabíjel tak, že jsem s malými sotva narozenými tvory, praštil o beton a pak zakopal.
Ostatní zvířata jsem zabíjel na jidlo.A teď mě kamenujte, ale pokud se chcete najíst, tak jinak než zabíjením zvířat se nenajíte.
Také jsem zabil několik zvířat nehumánním způsobem, ale ono to jinak nejde.Čerstvě okopaná zahrádka, zasazené záhony a slepice to začnou rozhrabávat (byla obehnaná pletivem a přesto se tam slepice dostaly).Vzal jsem co bylo po ruce (rýč, kámen, cihla) a bylo po slepici.
Zrovna tak někteří sousedi.Zabíjel jsem u souseda berana, který napadl jejich malého syna, soused ho probodl vidlemi.
Byl jsem u toho, když býk napadal jiného souseda a další soused myslivec ho zastřelil.
Ono jinak posuzují zvířata lidi z města, ale jinak lidi z vesnice, kteří s nimi žijí a mají je na svoju obživu a nebo se jim množí tak, aniž by chtěli (psi, koťata).

Reezo

Pouze vím, že lidi se jich zbavují samy. Např: utopení atd… Spoustu lidí už neví, že by zvíře nemělo trpět, jinak je to trestné.

arygnoc

zákony sú jedno, realita druhé.

u nás (na Morave, Šumpersko) sa nechcení potomci psov a mačiek proste utopia.
Hospodárske zvieratá chované pre mäso zídu z tohoto sveta sekerou, nožom či mäsiarskou pištoľou.

niečo ako lahny som nezažil, max. zastrelenia psa poľovníkmi.

Elis Pokorná

Pro jídlo pochopím, ale jak říká tady lahny, že zabíjeli neadpočetná štěňata, to je podle mě hnus, který se bohužel často děje. Nebylo by lepší kočku nebo psa prostě vykastrovat? Jsem z vesnice.
A je to kravina, veterinář nemůže utratit zvíře, které není nijak „závadné“.

bolak

lahny: ano, to máš pravdu, člověk městský by to ještě narychlo natočil na mobil a hodil na youtube :)