Džanička

Když dáváte psa do útulku, platí se za to nějaký poplatek, nebo něco měsíčně??

Doplňuji:
Já sama to nepotřebuji, mám svého pejska a sedm kočiček, které miluji tak, že bych je v životě do útulku nedala, neutopila, a ani nevyhodila.. Ale jsou lidé, kteří pejska už z nějakého důvodu mít nemohou. (Např. Stěhování, kde pejska mít nemůžete, nebo nemoc, úraz, staří lidé apod..) Oč přesně se jedná vám tady nenapíšu, protože diskuse kolem toho by byla zase na dlouho.. A já to nechci rozmazávat, jen jsem se zeptala, a dostala odpověď.. Také si myslím to co vy, ale odpovědi mi stačí..

Nejlepší odpověď
chudst

Predpokladam, ze ne. Protoze pokud ano, stacilo by to jednoduse obejit tim, ze vyzenete psa na ulici a nekdo zavola odchyt. To nikdo delat nebude (ackoliv v nasem state bych uz se nedivil nicemu). Spis je pravdepodobnejsi, ze kdyz ho delsi dobu nebude nikdo chtit, pujde v utulku na utraceni.
Doplňuji:
Berusinka: souhlasim. Naprosto. Ti, kteri vedi, ze se ho budou zbavovat, si ho nemaji ani porizovat. Ti, kteri si ho poridi, aby zjistili, ze to neni nic pro ne, tak tem by to chtelo dat ranu pres palici, aby premysleli. Ale nevis, co ma Dzanicka za umysl, co ji k tomu vede, ci dokonce to ani ona sama nepotrebuje. Treba neudrzeli jejich fenku, maji stenatka a daji je do utulku. Zase lepsi, nez je utopit, protoze stenata si lide berou. Ale obecne s tebou naprosto souhlasim.

Další odpovědi
Berušinka

No … nevím … ale normálně lidé svého psa do útulku nedávají =(

alexandra

Džaničko sice neznám odpověď na otázku,ale chtěla bych vzkázat těm co to vědí,aby odpověděli a nechali si nějaké chytré moralizování.Někdo může přece onemocnět,nebo ochrnout,nebo třeba musí odjet do ciziny a nemůže si zvíře vzít.Nebo lidé snad neumírají???A pří­buzní si zvíře nemůžou nechat.Je tisíc dalších možností.Tak proč normálně neodpovíte a musíte do tazatele rýpat,když ani nevíte proč se ptá.

barnajka

Hodonínský útulek si za „cílené“ umístění pejska jednorázově účtuje 1000Kč. Myslím ale, že běžná praxe to není.
Jen nový majitel, když si pejska přebírá, většinou platí drobnější poplatek, který útulku pokrývá náklady na pejskovo přeočkování atd. (řádově několik set korun

PS: Jinak samozřejmě souhlasím s Berušinkou i chudstem :)

"Umístění pejska do útulku:

Pokud budete chtít z jákehokoli důvodu umístit svého pejska
do útulku natrvalo, zaplatíte jednorázový poplatek 1000,– Kč."

Zdroj: http://www.utu­lekhodonin.es­tranky.cz/clan­ky/podminky-prevzeti.html