Rokio

Jsou psi více příbuzní kočkám, nebo lidem?

Myslím si, že kočkám. Psi i kočky jsou šelmy. Člověk je primát, takže nemá daleko k opicím.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Kočka i pes patří do řádu šelem, kdežto člověk do řádu primátů. První spojení taxonomického stromu obou řádů je až nadřád placentálové (třída savců, podtřída živorodých), tudíž je jasné, že psi mají blíže ke kočkám, než k člověku. Tudíž Rokio NEMYSLI (ve smyslu „blbě“, myslet korektně ja naopak DOPORUČENO), ale HLEDEJ a UČ SE! 😉 😁

Další odpovědi
Filip84

Obávám se, že tvrzení, že „[č]lověk je primát“ je domněnka.

Vychází z thesis, že člověk se vyvinul z primátu, eo ipso, je nejvyšším stádiem primátů. Prosím, ale jakýkoli kreacionista by s touto thesis nesouhlasil. Třeba. A ano, že byl člověk stvořen bohem, či bohy, nebo – co já vím – intergalaktickým adminem, prostě a jednoduše, něčím nadpodstatným, je naprosto shodná domněnka, jako že se vyvinul z primátů. Není lepší, nebo horší, domněnka nemůže být lepší, nebo horší, domněnka je domněnka, nemůžeš prokázat její pravdivost, jako nemůžeš prokázat její nepravdivost. Je to, tedy, nepravda.

Ona totiž Darwinova theorie evoluční už má taky pomalu dvě stě let, a za tu dobu jsme přeci zjistili nové skutečnosti, které hovoří spíše proti Darwinově theorii evoluční.

Tak především tu máme výzkumy genetické, o kterých se nějakému Darwinovi, přirozeně, v té době ani nesnilo. A víme, že v DNA člověka je řetězec, který nepochází z tohoto světa. Prostě to není nic, co bychom znali a vědci se domnívají, že je mimozemského původu.

Další obor, který zaznamenal minimálně totožný progress, jako právě genetika, je psychologie. Jo, filosofie, jako celistvý obor, až takový progress, za cca 200 let, nezaznamenal. Zaznamenal progress, ale pouze v tom směru, že se více rozvíjely atheistické filosofické směry, což v té době, pochopitelně, bylo poněkud v plenkách. Ale nic víc.

Filosofie, jako taková ano, ale psychologie udělala neskutečný krok vpřed! Takže, my dnes víme s jistotou, která se už pomalu blíží materiální pravdě, že psychika člověka je tisíce let stejná. Ale i fysická schránka nějakých významných změn nedoznala.

Takže: chlupatí jsme pořád stejně, i když nosíme na sobě hader, jak hadrový panák. Pořád nám rostou třetí stoličky, i když je k ničemu nepotřebujeme, a u velké části lidí dělají jenom potíže a stejně musí ven. Pořád nám rostou dlouhé vlasy a dlouhé vousy, i když máme na hlavu čepice, a vlastně je vůbec nepotřebujeme. A tak by šlo pokračovat, prakticky do nekonečna.

Jo, že jsou lidé dneska větší? Ale houby prd jsou větší! Jo, jsou větší, v Evropě a Americe, tj. tam, kde jsou peníze, a kde jsou peníze, je maso, a kde je maso, jsou bílkoviny. A z bílkovin se lidé zvětšují. To víme, protože Američané za nějakých 180 let po založení Jamestown colony, independent City of Williamsburg, Commonwealth of Virginia, byli o 20 cm vyšší. Ano, protože jich přežilo pár – nejsilnějších, a ti měli masa, a obecně do hrnce, opravdu dost. Ale třeba Asiaté, ale ani Afričani, nijak za poslední stovky let neporostli.

Prostě žádná evoluce se nekoná, a když víme, že homo sapiens sapiens tady straší, minimálně, nějakou tu desítku tisíc let, tak by se, sakra, už měla nějaká evoluce dostavit, ne? 😅 A ono hovno, hovno slavný soude, jako! 😅

Mnohem, mnohem pravděpodobnější je thesis Nietzscheho, že na tomto světě je jakási „porce“ moci (energie?), která je stálá, neubývá jí ani nepřibývá, pouze se přerozděluje mezi jednotlivci, kmeny, národy atp. Mnohem pravděpodobnější, jenže samozřejmě je to thesis filosofická, a Ti nedá odpověď na to, odkud je ta „porce moci“, nebo energie, nebo proč to je právě tak, a ne jinak, ani na nic podobného. Mi to takto stačí, ale, samozřejmě, že přírodozpytně zaměření jedinci to budou brát jako pindy. To tak, prostě, je.

Proto bych byl velmi, velmi opatrný s tvrzením, že člověk je primát. Možná i je, ale možná také není! V každém případě my to nutně nepotřebujeme vědět. 😅

Takže bych, spíš, odpověděl, že kočka má rozhodně k psovi blíž, protože kočka je taky šelma, zatímco člověk je letadlo (mimozemšťan).

A když bychom se bavili na rovině psychologické, tak má člověk nejblíž, asi, potkanům a virům. 😅😅

cappuccino

Rokio, ja kdyz si predstavim kocku, psa, cloveka a treba chameleona, tak mi ten chameleon pripada cloveku nejblizsi:-)

Drap

Nejsou příbuzní ani koček a ani lidí.

aliendrone

Filip84>>> Copak, čteš magazín Astro (nebo jaxe ta blbost jmenuje)?
Víš, právě genetika nám POTVRZUJE správnost darwinismu (jediný významný odklon od původní teorie je v tom, že nedochází k pomalým postupným a nepatrným změnám po desetitisíce či více generací, ale ke „skokově náhlým“ a značným v průběhu několika stovek generací).

Hele, třeba taková gorila (též řád primáti, ale JINÝ rod) má s člověkem společnou DNA na 97 %!!! Také je podle tebe mimozemského původu? 😉

Ovšem námitky kreacionistů jsou z jiného těsta, které ovšem nemá nic společného s biologií a jsou zcela MIMO rámec otázky. 😁

Filip84

aliendrone: Však já netvrdím, že námitky kreacionistů mají cokoli společného s biologií, proboha!

Já z principu nevěřím, chápeš to?

Tedy, pokud je thesis i pravděpodobná na – řekněme – 99.99999%, je pro mne stále nepravdivá, respektive, naprosto stejně možná, jako thesis, jejíž pravděpodobnost je 0.000001%.

Protože větší, či menší, míra pravděpodobnosti nevyřazuje thesis ze sféry domněnek.

To je celý příběh, jako, mne biologie, příliš, nezajímá! 😅 Pochop. 🤷‍♀️

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

Wallace

Filip84: Teď nebudu komentovat ani tvůj hloupý styl psaní (theorie, progress, fysická, přírodozpyt,…), ať už píšeš zastarale, anebo používáš slova, která nikdy neexistovala.

Ale mě teď zaráží, že lžeš. Pokud ne, tak uveď, kteří doktoři tvrdí, že jsme mimozemského původu. Je to pouze panspermická hypotéza. Ale moc kapacit v oborech biologie, chemie či geologie se za to nepostaví…

Stejně tak mě zaráží to, jak může mít člověk z hlediska psychologie blízko k potkanovi. Anebo dokonce k viru, tedy něčemu, co je na pomezí života a žádnou psychiku nemá. Vysvětlit bys mi to?

Další tvou neznalostí je pojem evoluce. Zjisti si, jak dlouho trvá, než se objeví viditelné změny. Ale to neznamená, že by lidi změnami za těch čtyřicet tisíc let neprošli.

A ano, Darwin neměl zcela pravdu. Ale na svou dobu měl dobrou teorii (pro tebe theorii). Vědci nyní pracují s pojmy jako alela atd. Ty určitě tento pojem budeš používat, ačkoliv jeho význam neznáš, stejně jako to děláš s jinými odbornými pojmy.

Hraješ si na filozofa, ale ve skutečnosti neumíš ani psát…