Cartierka

Pes z útulku?

Jelikož nám pejsek umřel, tak jsme se rozhodli si pořídit nového. V úmyslu dobrého skutku jsem zvolili útulek. Zarazilo nás, že chtějí finanční poplatek. Měla jsem za to, že jsou lidé z útulku rádi když najdou pejskovi nový domov, ale oni za to ještě chtějí platit. Jaký je váš názor? Platit, či neplatit za psa z útulku?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Já osobně bych si ho vzala i za rozumný poplatek. Jednu dobu jsem chodila pomáhat do jednoho útulku s venčením. Se psy tam mám pouze dobré zkušenosti v případě, že si chcete opatřit pejska jako společníka. Jestli na něj budete mít „vyšší nároky“, tak jak řekl Drap, nikdo neví, čím si daný pejsek prošel, a tak by s ním mohly být problémy.
Ten poplatek berte jako příspěvěk na podporu ostatních hafanů.

Další odpovědi
Sůwa

Poplatek se platí i za kočku z útulku, ale je to úhrada za očkování, stravu a u koček většinou i za kastraci. Útulky žijí z minimálních rozpočtů, takže poplatky považuji za správné. Není přece vinou útulku, že se zvířátka ocitnou v jejich péči. Odměnou vám bude láska zvířátka, kterému poskytnete domov.

beluška

Já mám krásnou zkušenost s naší Belinkou z útulku. Chtěla jsem také nejdříve štěně, ale jelikož máme útulek blízko – stejně jsme tam chodili přispívat piškotkami a najednou jsme viděli JI, krásnou holku. Vzali jsme si ji v listopadu a ona nám dala v půlce ledna krásných 9 štěňátek. Akorát jsme to netušili a Belinka nám povila štěnátka na návštěvě příbuzných – 200 km od domova. Tak jsme si potom užívali krásnou psí mateřskou (již jsme nepracovali) a dnes již 3 roky má hrobeček na zahrádce. Měli jsme ji 12 let a určitě si psí holku zase z útulku vezmeme. Přeji hodně radosti už jen z toho, že dáte odloženému pejskovi hodně lásky a on vám ji bude každodenně vracet. A poplatkem se vaše láska ke zvířátku určitě nebude řídit. Tak hodně štěstí přeji z Karlovarska

anonym

Poplatek bych neřešila.Náklady útulku jsou jsou vysoké-energie,krmení,vet­.péče,platy zaměstnanců atd.Spíše bych si dobře rozmyslela,zda si pejska z útulku vůbec vzít.Jaké máte podmínky .Dobrý úmysl někdy nemusí být tím správným důvodem.Můžete adoptovat notorického útěkáře,vraha drůbeže a koček,nečistot­ného,psa s různými povahovými a tělesnými defekty,které vyplynou na povrch až když se pes v novém prostředí rozkouká.Mnoho psů skončí v útulku proto,že jejich majitelé nezvládli výchovu nebo finanční náklady na péči…:D

Drap

Jsou i útulky, většionou soukromé, kteří dávají zadarmo.
Je to velmi pěkné gesto vzít si psa z útulku. Mám s chovem a výcvikem psů mnohaleté zkušenosti. Osobně bych ale asi nenašel odvahu vzít si psa z útulku. Je to přece jenom zvíře a nikdy se už nedovím jaké měl pes zkušenosti, jak byl chován a podobně. I když pes je milý, hodný a hravý, tak tato jeho minulost může být příčinou celé řady problémů v jeho chování,které se nemusí projevit okamžitě.

ReHu

Já mám obě psí holky z městských útulků a neplatila jsem. Ale už to je pár let.
A i kdybych poplatek platila, vzala bych si je stejně.
Kastrované nebyly a očkované také ne, ale třeba se situace změnila.
Doplňuji:
Jose1f – asi je rozdíl v konkrétních útulcích. Terezka byla kost a kůže a na procházce byla schopná chodit jen chvili. Na 1.procházce, bylo to na vánoce, nemohla dojít zpátky, tak jsem ji musela donést zpět domů v náručí. Vůbec mě nenapadlo, že mají TAK MÁLO pohybu.

Jose1f

Platit, nebo neplatit za psa z útulku? Jsem toho názoru, že je to otázka nabídky a poptávky. Když se v útulku budou nezadaní pejsci hromadit a nikdo je nebude chtít, bude to signál, aby se rozdávali do dobrých rukou zadarmo. Když se ale začínají tvořit pomyslné fronty pejskuchtivých páníčků, bude to signál pro zavedení poplatku.
To je všem sice velmi silný, ale jen obecný trend, který je narušovaný dalšími konkrétními podmínkami v místě. Když se například ukazuje, že lidé si odebírají pejsky neuváženě, aby je zakrátko opět vyhodili na ulici nebo vraceli zpět do útulku, nebo je trápí, nebo je dokonce jedí, potom je poplatek namístě. Dalším důvodem pro poplatek je to, že v útulku se pejskům dávají čipy, léčí se tam a předávají se novému majiteli v dobrém zdravotním stavu. I to, kromě krmení a další péče, stojí peníze.
Poplatek proto považuji v současné době za normální. Předpokládám, že tyto poplatky časem ještě porostou.

samicek333

Já bych asi zaplatila, možná chtějí poplatky za různé „akce“ které se psem prováděli (krmení, očkování, ubytování,…). Hodně lidí tam chodí jen taky přispívat.