Katka16

jakého psa?

Chtěli bychom si pořídit pejska s chvem psů máme jen malá zkušenosti…mamka měli kin gcharles španelaa.....­.Pejsek by bydlel snámi v bytě, ale máme i větší zahradu…přes den se mu může věnovat babička v důchodu. Přemýšleli jsme o border teriérem, nebo kokršpanělem. Máte někdo zkušenosti, nebo byste nám poradili ještě něco jiného?

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě něco jiného!
Když nemáte se psy zkušenosti, tak si rozhodně nepořizujte lovecké plemeno, což border teriér i kokr jsou. Bývají temperamentní, samostatní a tvrdohlaví, potřebují důslednou výchovu a případně výcvik. Mají silně vyvinuté lovecké pudy, které se mohou snadno zvrtnout v problém (při chybách ve výchově) kdy pes pronásleduje zvěř, toulá se, dáví domácí zvířata ap.
Vyberte si nějaké společenské plemeno, jsou jich desítky (i stovky – podle toho, jakou si zvolíte velikost psa) od trpasličích plemen po malá, střední i velká.
Doplňuji:
Jestli se vám líbí kokršpaněl, tak se poohlédněte po americkém kokršpanělovi, kavalírovi king charles španělovi.
Mohl by se vám také líbit některý z grifonků ( brabantík, bruselský, belgický…) místo toho border teriéra…

Další odpovědi
Lamalam

Já mám maltézáka a jiného psa bych nechtěla.

SpiderRoy

Boxera nebo Pitbulla ;)

kamila44444

Doporučila bych spíše nějaké „domácí“ plemeno, jako je např: bišonek, boloňský psík, maltézáček, čivava.. a nebo borderku, ale té by jste se museli hoodně věnovat a také ji mozkové unavit. Museli byste si o ní toho hodně přečíst :)