kamila44444

Bernský salašnický pes

Máme kolem 2 let starého pejska od jedné paní, co už neměla peníze pro pejskya tak je krmila ječmenem.Proto jsme si ho vzali. Jde o čistokrevnou fenku Bernské salašnického psa. Chtěla bych ji naučit na krátkém (1m) vodítku. Jenže byla asi týrána.Vždy, když na ni jen zvýším hlas a nebo k ní dám rychle ruku, tak se bojí, lehne si a mrká očkama. Myslí si, že ji chci být. Jak ji mám naučit aby netahala a chodila při mně? Zkoušela jsem s ní jít na pamlsek, ale zajímala se o něj jen chvíli a pak už nic. Prosím poraďte jak ji vycvičit a co dělat, aby se přestala bát. Děkuji

Nejlepší odpověď
samicek333

Pokud se k ní budete chovat dobře, tak si možná zvykne, že jí u vás nehrozí nebezpečí. Potom je dost možné, že si ale zvykne jenom na vás, čož myslím nebude takový problém :)

Další odpovědi
Drap

Chce to hodně trpělivosti. Pokud nemá zájem o pamlsky, musíte cvičit třeba na hračku, nebo na balonék. Pokud by ani toto nepomohlo, lze cvičit na klikr, ale to chce dostatek zkušeností.

Mapedka

Jestli byla týraná a máte ji krátkou dobu ,tak to chce hlavně čas . Na vodítku ji ještě nevoďte,jestli máte zahradu tak ji jen vypusťte a pak ji zase nejak nazente do domu , musite byt trpeliva,fenka na to jeste není zvyklá,hlavně na ní nesmíte kričet ani zvisovat hlas ci ji vyhrozovat rukou , musite byt trpeliva ,protoze kdyz na ni budete jen trochu oskliva bude si myslet ze je to jen dalsi zly clovek co ji bude trapit.Zkuzte si s ní hrát třeba i se sněhem,za par mesíců si to uvedomi a zacne vas mit vice rada…uvidíte že za rok se od vas nehne :) … Vlastní zkušenosti