kamila44444

Bernský salašnický pes

Může bernský salašnický pes žít v bytě 3+1 ? Kamarádka si chce pořídit BSP do bytu. Někdo má psy zavřené venku v kotci, tak proč by nemohli být v bytě? Je to větší prostor, než kotec.

Nejlepší odpověď
michael69

Máme salašáka už čtvrtého.Nedo­poručuji ho do bytu ani náhodou.Máme fenku a nocuje sice na staré matračce na chodbě domu ,ale ráda je venku.Salašáci nejsou žádní „sportovní typy“,ale jsou s vámi rádi venku a klidně si sedne či lehne opodál zatímco se vrtáte ve skalce či v záhonu.Vezměte v úvahu i to,že pes má charakteristický dráždivý pach,na rozdíl od koček,takže on je rozhodně cítit a salašák je pořádný kus psa.To víte,že se vetře do kuchyně či do obýváku.Zvlášť když slyší jak někdo mluví s plnou pusou.Flákne ocasem a skleničky a šálky letí ze stolku. :))Do bytu rozhodně nějaké menší plemeno a nebo kočku.

Další odpovědi
briketka10

kamilo před 14 dny ses ptala na svou fenku ta žije venku, nebo doma ?
podle toho poraď své kamarádce..
podle odkazu nemůže být celý den zavřený v kotci..

http://bernsky-salasnicky-pes.hafici.cz/
Doplňuji:
jak radí michal69 ten smrad by mi taky vadil, sousedi měli vlčáka a celý byt jim páchnul..

Damiana

Kamarádka si před 11 lety bérňáka pořídila. Stal se z něj miláček rodiny, kterému byl ale jejich 3+1 příliš těsný. Kvůli psovi se přestěhovali do rodinného domu se zahradou. Myslím ale, že tam jsou spokojeni všichni a pes šikovně nahrál kamarádce, která po takovém bydlení dávno toužila.
🙂
O celodenním zavírání psů v kotci si myslím své, je to taková nedobrovolná samotka, kterou si nejlepší přítel přece jen nezaslouží.

pizlicka

tva kamaradka se asi uplne zblaznila.pro­min,ale pritel mel na dvore BSP,a musel pryc,protoze ten pes je velmi spolecensky a potrebuje velky vybeh,jinak strasne trpí.a nemyslim si,ze by dvur byl maly.