petat

Pes na mě vrčí

Dobrý den, loni v červnu jsme si domů přivezli štěně havanského psíka, narozený je na konci dubna, takže teď mu je rok a čtyři měsíce. Protože mi loni končilo zkouškové období brzo, byla jsem s ním od začátku pořád doma, chodila jsem s ním na procházky, naučila jsem ho sedni a lehni. V září jsem nastoupila do dalšího ročníku, takže už jsem s ním tolik nebyla a od února jsem měla tak ubíjející rozvrh, že jsem byla ve škole čtyři dny v týdnu od rána do večera. Někdy od začátku roku po mně Edi začal vrčet a od té doby se to i zhoršilo. Vrčí, když ho hladím, zvedám, když mě vítá (lehne si na záda, že chce podrbat a při tom vrčí), když se k němu přiblížím…není to nějaké extra agresivní, ale vrčení to je… nejvíc mě trápí, že ostatním to tak nedělá, to jen občas zavrčí třeba při zvedání, ale rozhodně ne při hlazení nebo vítání… Může to být tím, že byl na mě zvyklý a bere jako zradu, že jsem s ním přestala tolik bývat…? Prosím, zkuste mi poradit, co s tím mám dělat, moc mě to trápí. Děkuji, Petra.

Nejlepší odpověď
Drap

Pes dospěl a snaží se získat co nejvyší místo v hierarchii pomyslné smečky. Jedioná rada, okamžitě začít odnaučovat, při každém zavrčení okamžitě kárat , nebo trestat. V tomto musíte být velmi důsledná. Dá se předpokládat, že chování psa by se zhoršovalo, a mohlo by dojít i ke skutečnému napadení

Další odpovědi
Deli

Že si pes lehne na záda a nechá se drbat, je výraz totálního štěstí a oddanosti pánovi. Že při tom vrčí, je divné – je to zlé vrčení s ceněním zubů, nebo jen „mručení“? To může být taky výraz blaha.
Jinak vrčení při zvedání může signalizovat, že psa při tomto úkonu něco bolí – to může být problém pro veterináře. Může ho třeba bolet páteř… nevím, takto se to nedá posoudit.

Jinak mi nezbývá než napsat, že pejskovi se musíte věnovat denně… Ale to jste si měla rozmyslet, než jste si ho pořídila. Zkuste se mu tedy věnovat víc a veterináře navštívit, třeba to posoudí líp – a možná pejska opravdu něco bolí.

V.3.S.K

http://www.psycho­log-psu.com/ Zde najdete pomoc i na jiné otázky …

arygnoc

nejedná se o mručení?

to je právě výraz spokojenosti.

(necení zuby, zvuk vycházi z hrudi)

samicek333

My měly to samé, dostal sde do puberty a tak zkouší, jak vysoko může sáhnout a co všechno si může dovolit. Prostě mu dejte najevo, že vy jste jeho pán, zkuste psí školu, tam vám, s tím pomohou. Nevím, jak zacházet s malýžm psem, ale my máme velkého, takže mu vždycky, když zavrčel stačilo, že jsme mu vynadali a třeba i sebrali kost, kvůli které vrčel. Na psí škole nám ukázali, jak to dát psovi najevo, že jste pán vy a nám to vyšlo. Dneska už si nic takového nedovolí.