pajaja

Vyjíždí po ostatních psech

Máme nově dvouletého Německého ovčáka a jsme neštastní,že vyjíždí po druhých psech.Vím že pes a pes se moc nesnese ale ten náš jen když nějakého zahlédne ta zpozorní a když de okolo tak začne štěkat:-(Náhubek jsme mu zkoušely dát ale jemu se to nelíbí a sám si ho nějak vždy sundá i když je utáhlý.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já myslím,že štěkající pes je naprosto v pořádku,horší kdyby kousal.

Další odpovědi
panenka

Já si myslím že každý pes bude určitě na psy štěkat,ale pokud ho to chcete aspon trochu odnaučit tak pak vám doporučuji jediné psovy se věnovat a uvidíte že ho to odnaučité štěkat a vyjíždět po druhých psech.

GangstaHelper

Tak náhubek mít ze zákona musí, a to i na vodítku (osvobozeni jsou psi na vodítku do, myslím, 12kg).

Těžko říct, taky máme v rodině psa, a ten když spatří jiné psy, tak jim jde okamžitě po krku. Jinak je to úplné zlatíčko. Ten pes žije na zahradě, tak asi není zvyklý na jiné psy.

člověk

máte doma dominantního psa,a pravděpodobně se stal vůdcem vaší smečky,
poraďte se z kynologem a smírnou cestou psa převedete na jiného člena rodiny,pes si možná vybere sám a vy to pak budete tolerovat

ReHu

Vřele doporučuji navšívit níže uvedené stránky, popř. kontaktovat p. Desenského.
On je zkušený a ochotný poradit.

http://www.psycho­log-psu.com/index.html

http://www.psycho­log-psu.com/porad­na/index.php

juie

My máme taky psa a ten se s ostatními psy nesnese a štěká na ně.pokud je to ovšem ještě štěně tak je to snadné ho to rychle odnaučit.Kdyby to byl velký problém tak si pořiďte ještě jednoho pejska ale musí to být opravdu pes to určitě pomůže.Náhubek mu opravdu nedávejte psi to nemají rádi.

mojitek

Jak pise uzivatel „clovek“ – ten pes je Vasim vudcem jinak by se takhle nechoval.A normalni to urcite neni.Stekat ma pouze kdyz se citi v ohrozeni,nebo citi ze jste ohrozen/a Vy. V jinem (Vasem)pripade to je znamka dominance.Vudce smecky(VY) rozhodne kdo se muze priblizit a kdo ne.Vy jako vudce smecky rozhodnete jestli bude mit nahubek nebo ne… Bezte za kynologem,bude to chtit kompletnejsi prevychovu(vcetne Vas).To neberte jako urazku,ale jako holy fakt

BENYTA

Prvotní problém je,že jste se jeho majiteli stali až v jeho dvou letech,naštěstí,pro vás,jde o rasu,která se snadno učí a přeučí,nemá to v sobě zakořeněno,jako např,boxer.
Tento „Napoleonský komplex“ má vetšina malých plemen,u vašeho psa to značí částečně strach,částečně nízké sebevědomí.Se­bevědomý pes je naprosto klidný a snese i očuchávání,tzn­.nejužší kontakt za účelem zjištění pohlaví,od psa,kterého by si mohl hravě „podat“,protože ví,že dotyčný pes pak couvne a zařadí se do své role podřízeného.
Váš nemá jasno,zda ve vás ucítí podporu,proto „vyjíždí“,pokud by se s cizím psem potkal bez vodítka /tedy propojení s vámi/,určitě by bez hlesu svěsil ocas a utekl.Nezáleží na velikosti „soupeře“.
Náhubek naprosto nic neřeší,tedy v tomto výcviku,váš pes,po změně majitele potřebuje získat zpět sebevědomí,pak se bude chovat adekvátně.Velcí psi jsou si vědomi své síly,většinou malé rasy přehlížejí a k velkým se chovají na své úrovni,agresivita zde nemá místo,pokud jen štěká,to není agresivita.
Děkuji ReHu za správný odkaz,já tam zapomněla dát pomlčku…Ten Ruda je opravdu špička…

Zdroj: www.psycholog­psu.com.