Avatar uživatele
Tobbynka

Jak můžu psa naučit, aby si nebralo jídlo (a různé pamlsky) od cizích lidí?

Zdravím, nevíte jak mám štěně naučit, aby nejedlo jídlo od cizích lidí a ze země? Když jsme měli předchozího pejska (bylo to zhruba před 6 lety), tak nám ho otrávil nějaký blbec a museli jsme ho nechat uspat. Chceme naše štěně naučit, aby si nebralo jídlo a pamlsky od jiných lidí, protože kdoví co má ten člověk v úmyslu udělat. Budu ráda, když mi napíšete jak na to. Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kavac před 3711 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zadej si jako já do vyhledávače tato klíčová slova: „odmítání potravy cvik pes“
a vyjede ti několik desítek odkazů s návodem jak se takový cvik učí.
V každém případě se bude hodit upevnění povelů „fuj“ a „nesmíš“ a budeš potřebovat nějakého pomocníka při výcviku.
Dokud pes nebude zvládat stoprocentně tyto cviky a máte tak neblahou zkušenost, venčete psa raději v náhubku. Případy otrav psů pozřením jedovaté návnady se v mnohým městech bohužel množí.
Doplňuji:
http://www.tul­ko.sk/clanky/vyc­vik:7/odmitani-nalezene-nebo-cizi-osobou-podavane-potravy:1147

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já jsem ho to odnaučoval tak, že byl na vodítku a pomocník (zkrátka každý kdo se mně naskytnul při výcviku) mu dával jídlo, popř.rozházel jídlo během určené procházky.Když se k tomu pes hrnul či to chtěl sníst, trhul jsem vodítkem (měl škrtící obojek) a zvolal „FUJ,NESMÍŠ“.No a za čtrnáct dní už byl vycvičený (ale byl to vlčák, nevím jak jiné plemeno reaguje).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dominno

já to řešil přes pamlsek, konkrétně jsem mu dával Brit Functional Snack a slyšel na to okamžitě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek