Tobbynka

Jak můžu psa naučit, aby si nebralo jídlo (a různé pamlsky) od cizích lidí?

Zdravím, nevíte jak mám štěně naučit, aby nejedlo jídlo od cizích lidí a ze země? Když jsme měli předchozího pejska (bylo to zhruba před 6 lety), tak nám ho otrávil nějaký blbec a museli jsme ho nechat uspat. Chceme naše štěně naučit, aby si nebralo jídlo a pamlsky od jiných lidí, protože kdoví co má ten člověk v úmyslu udělat. Budu ráda, když mi napíšete jak na to. Děkuji.

Odpovědi
anonym

Zadej si jako já do vyhledávače tato klíčová slova: „odmítání potravy cvik pes“
a vyjede ti několik desítek odkazů s návodem jak se takový cvik učí.
V každém případě se bude hodit upevnění povelů „fuj“ a „nesmíš“ a budeš potřebovat nějakého pomocníka při výcviku.
Dokud pes nebude zvládat stoprocentně tyto cviky a máte tak neblahou zkušenost, venčete psa raději v náhubku. Případy otrav psů pozřením jedovaté návnady se v mnohým městech bohužel množí.
Doplňuji:
http://www.tul­ko.sk/clanky/vyc­vik:7/odmitani-nalezene-nebo-cizi-osobou-podavane-potravy:1147

anonym

Já jsem ho to odnaučoval tak, že byl na vodítku a pomocník (zkrátka každý kdo se mně naskytnul při výcviku) mu dával jídlo, popř.rozházel jídlo během určené procházky.Když se k tomu pes hrnul či to chtěl sníst, trhul jsem vodítkem (měl škrtící obojek) a zvolal „FUJ,NESMÍŠ“.No a za čtrnáct dní už byl vycvičený (ale byl to vlčák, nevím jak jiné plemeno reaguje).

Dominno

já to řešil přes pamlsek, konkrétně jsem mu dával Brit Functional Snack a slyšel na to okamžitě