Krakafir

Pes nas neustale kouse

Dobry den potrebovala bych radu mame 3 rocniho parsona russla teriera a neustale nas kouse nebo po nas bezduvodne vyjizdi.Treba kdyz jen ho prestaneme drbat a jen tak dale a kdyz ho potrestane tak se snami primo pere.Meli sme i odbornici a jeji rady uz nepomahaji.
Uz nevim jestli ho dat utratit nebo dat do utulku?

Nejlepší odpověď
anonym

Vas bych dala utratit , nebo do utulku. A deti postupne take budete pozdeji davat do detskeho domova. ? !!
Ale dost kritiky a snad rada. :Bez duslednosti to vazne nepujde. Ale bez pochval , kdyz bude nekdy poslusny take ne.
Drive jste se tomu asi smali , kdyz jste drbali , pak prestali a on zacal stekat , nebo kousat. To bylo v zacatcich mozna legracni. Ted ale pejsek nabira stale vice a vice " rozumu " a dovoluje si stale vic. Dovoli si proste to , co mu dovolite vy. Je sice jeste malinkej , hravej , ale asi uz i dost rozmazlenej. A s tim se nenarodil. To jste ho " naucili " vy. Tak vam preji hodne stesti , nebo mozna i pejskovi noveho majitele , ktery vychovu zvladne.
A prominte. jsem v jadru hodna zenska , ale nekdy , kdyz je davana vina nekomu nevinnemu , tak je ze me zla iv. ( a cestinu prosim nereste ). -iv-

Další odpovědi
Ponytail

Jak pejska trestáte? Předpokládám tedy, že když dělá něco, co nemá, okamžitě následuje trest. A pokud je hodný, následuje pochvala. Pokud zlobí, bývá nejlepší trest psa pevně chytit, přimáčknout k zemi a říct něco důrazného. (Ne, Nesmíš, apod.) Někdo třeba na psa vrčí.
Pak bych psa vykázala na místo a nějakou dobu si ho vůbec nevšímala.
Určitě bych ho nenechala utratit, spíš bych se snažila sehnat někoho, kdo jeho výchovu zvládne. Teriéři jsou bohužel dnes dost populární, potřebují pevnou ruku, ale pořizují si je i lidé, kteří nemají s jejich výchovou zkušenosti a pak to takhle dopadá.

baghira

Je potřeba mu důrazně a jednoznačně ukázat, kdo je ve smečce pánem. I fyzicky, pokud to bude potřeba.

kraa

Pejsek je nejspíš úplně v pořádku 🙂 Jenom máte zrovna docela tvrdohlavý a energický plemeno. Když to s ním máte nastavené tak, že vás může kousat, aby si vynutil hlazení… …no tak taky kousá.

Jestli to je jen tak, jak píšete, nejspíš se s tím můžete naučit pracovat a vztah s ním si upravit.

Navrhuju začít tím, že se podíváte na Desenského knížky, najdete si dobrý cvičák, případně se zeptáte třeba v poradně: http://www.psycho­log-psu.com/porad­na/index.php

Zdroj: www.neoluxor.cz/kni­hy/popularne-naucna/priroda-chovatelstvi/jak-poznat-psi-dusi-dvd-d3t150074

kamila44444

Jestli ho trestali když byl malý,tak se tedy bojí a pořád potřebuje někoho kdo mu bude dělat dobře.Jestli na vás vcccrčí,tak si stačí vybrat povel např.nevrč* tak mu to řekněte a zaklapněte mu hubu aby věděl co to znamená a pokud to dodrží,tak dejte pamlsek.Ale pokud vám to pejsem nedovolí-sáhnout mu na hubu…tak je tu velký problém zkuste aspoň pár dní ho nehladit a moc si ho nevšímat.Možná si pak zvykne,že ho pořád nemusíte drbat.!Hodně štěstí :)