hope

Proč feny nemaji rády cizi štěnata?

Mame fenu krizence jezevčíka. Je moc hodná s kazdym zvíratkem vychazi.Jak vidi kote hned by se o nej starala.Ale kdyz se u sousedu narodily stenata,tak delala ze neexistujou. A kdyz kolem nich musela projit,vzala to velkym obloukem a bylo na ni videt,ze s nima fakt nechce mit nic spolecnyho.Nevite nekdo proc?

Nejlepší odpověď
kropitko

Důvodů může být hned několik, záleží na tom, zda měla již svoje vlastní štěňata, jak probíhalo její chování vůči vlastním štěňatům. Dále, také záleží na tom, jestli jste nadměrně štěňátka od sousedů neobdivovali, mohla by žárlit. Já jsem se s tímto úkazem setkala u fenky, která nemohla mít svoje vlastní štěňátka a na druhou stranu i u fenky, která již byla starší a za celý život měla hodně štěňátek, tak už asi na ně neměla náladu. Netuším ani přesný důvod proč Vás to trápí?! Pokud by jste s tím chtěla něco dělat a zjistit pravý důvod, proč se Vaše fenečka takto chová, tak Vám nezbývá nic jiného, než navštívit nějakého psího psychologa a tuto problematiku s ním probrat.