karolka<3

Štěně kouše, jak ho to odnaučit?

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak odnauit štěno kousání. Sice nekouše nijak moc, ale nechci, aby si na kousání zvykl.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přečíst starší odpovědi. Otázka už byla několikrát položená – viz modrá lišta.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=kous%C3%A1n%C3%­AD++%C5%A1t%C4%9Bn%C4%9B­te&sa=Vyhledat#1309

Další odpovědi
lexx

asi pejskovi jdou zoubky, jako malému děckovi, nebo se cvičí coby budoucí lovec – predátor

iwrana

Když začne, tak mu rázně řekněte NESMÍŠ.Ale musí to tak dělat všichni v rodině,ne že jeden mu to bude zakazovat a druhý mu to dovolí.A na hraní a kousání mu dávejte hračky.

Lindra

U štěněte ,je to ůplně normální.Časem s tím přestane.

samicek333

Jestli kouše třeba židle nebo tak něco, tak ho prostě za to potrestejte, vynadejte mu a třeba ho i plácněte, to se pak odnaučí. Pokud kouše do rukou, to dělá náš pes dodnes a nijak nám to nevadí, vždy to bere jako hru, máme velikého psa a tak to občas bolí, naučili jsme ho, že na povel AU! ihned pustí. Ten povel pochopil ihned, když hodně kousl, zařvali jsme AU! a on pochopil, že je to špatně…

Štěně může kousat ale o proto, že mu rostou zuby, kupte mu nějaké kosti na žvýkání, nějaké hračky, které může rozkousat, až mu dorostou, mělo by to být v pořádku.

Kerberus

Kapko, dlouho vás nebylo vidět. Zřejmě jste někde odpočívala.